LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Dua të deklaroj veten ligjërisht të vdekur për një vit", fjalimi i çuditshëm i Kanye West në BET Awards

Ai qëndroi përballë turmës duke rikthyer kujtimet e fuqishme të karrierës së tij të repit adoleshent me Diddy. West tregoi se i kujtohej të kishte shtuar tekstet e Bad Boys në ritmet e tij dhe të ndërhynte në versionin origjinal të "It's All About the Benjamins" gjatë sesioneve të tij në studio. 

28 Qershor 2022, 15:47 Nga d.a
"Dua të deklaroj veten ligjërisht të vdekur për
Kanye West

SHBA- Kanye West doli në skenë të dielën në Los Angeles në BET Awards plotësisht i mbuluar dhe me një xhaketë "Hood by Air" teksa prezantoi Sean "Diddy" Combs përpara se t'i jepte atij Çmimin e Arritjes së Jetës. 

Ai qëndroi përballë turmës duke rikthyer kujtimet e fuqishme të karrierës së tij të repit adoleshent me Diddy. West tregoi se i kujtohej të kishte shtuar tekstet e Bad Boys në ritmet e tij dhe të ndërhynte në versionin origjinal të "It's All About the Benjamins" gjatë sesioneve të tij në studio. 

Kjo ishte paraqitja e parë e madhe e Kanye që nga një listë e gjatë koncertesh dhe seanca dëgjimi për albumin "Donda" vitin e kaluar.   I veshur me një maskë dhe syze dielli që mbulonin fytyrën e tij, Ye tha se ende shkon te Diddy për këshilla edhe sot e kësaj dite. 

“Ai frymëzon shumë nga zgjedhjet e mia. Kaq shumë nga zgjedhjet e mia të jetës, zgjedhjet e gruas sime. Secili prej nesh në këtë dhomë. Nëse Puff ka nevojë për ne, ne duhet të kërcejmë dhe të jemi atje. Kam bërë një pauzë të vogël. Unë thashë: Unë thjesht dua të deklaroj veten ligjërisht të vdekur për një vit. Askujt nuk i mungon. Unë thjesht dua të jem jashtë rrjetit”. Puff është mjaft këmbëngulës. … Nëse Puff ka nevojë për ne, ne duhet të bëjmë të pamundurën që të jemi aty për të. Ky njeri ka kaluar dhe i ka mbijetuar shumë gjërave, ka thyer shumë dyer që ne të mund të qëndronim në këmbë – e di për mua, që mund të jem këtu sot"- tha Ye. 

Ye mori nominime në kategori duke përfshirë Artistin më të Mirë Hip-Hop, Albumin e Vitit dhe çmimin Dr.Bobby Jones për Ungjillin më të Mirë/Frymëzues, por nuk mori asnjë çmim.

Çmimet BET festojnë arritjet e muzikantëve, aktorëve, sportistëve dhe më shumë në fusha të ndryshme argëtimi. Çmimet e para BET u zhvilluan në 2001 për të festuar kulturën afroamerikane. Taraji P. Henson ishte prezantuesja e spektaklit të sivjetshëm me interpretime nga Lizzo, Mary J Blige, Latto dhe Jack Harlow.

kanye west sean

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat