LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Disa ditë pas publikimit të dokumentarit në Netflix, jep dorëheqjen drejtuesja e 'perandorisë' mediatike të princit Harry dhe dukeshës Meghan

Si presidente e Archewell, Dayani mbikëqyri kompanitë e prodhimit dhe audio të çiftit dhe fondacionin e tyre jofitimprurës.

4 Dhjetor 2022, 08:59 Nga a.l
Disa ditë pas publikimit të dokumentarit në Netflix, jep
Meghan Markle and Mandana Dayani

SHBA- Duka dhe Dukesha e Sussex kanë humbur një tjetër person kyç në stafin e tyre, vetëm pak ditë pas publikimi të dokumentarit në NETFLIX.  Mandana Dayani, këtë fundjavë dha dorëheqjen si presidente e Archewell, perandoria mediatike e çiftit dhe fondacioni bamirës.

Një zëdhënëse e Meghan dhe Harry mbrëmë tha se dyshja do të marrë drejtimin e plotë të kompanisë së tyre. Me lidhjet e saj mediatike në SHBA, aktivistja me origjinë iraniane konsiderohej një nga këshilltarët më të rëndësishëm të Dukës dhe Dukeshës, shkruan DailyMail. 

Ajo ka qenë në Archewell, ku mbikëqyri operacionet e përditshme, për më pak se 18 muaj. Dalja e saj befasuese vjen vetëm disa ditë përpara se të publikohet në internet një seri dokumentare me gjashtë pjesë për ndarjen e ashpër të çiftit nga Familja Mbretërore prodhuar nga Archewell dhe gjiganti i transmetimit Netflix.

Dayani është e fundit nga të paktën 13 personat në stafin kryesor, që ka lënë Dukën dhe Dukeshën që nga viti 2018. Si presidente e Archewell, Dayani mbikëqyri kompanitë e prodhimit dhe audio të çiftit dhe fondacionin e tyre jofitimprurës.

Në vitin 2020, ajo lançoi një podcast me aktoren Debra Messing – yll i sitcom amerikan Will & Grace – i cili përmbante intervista me avokatë të njohur për çështjet sociale, duke përfshirë Sophia Bush, Hillary Clinton dhe Jane Fonda. Ajo gjithashtu luajti një rol kyç në zhvillimin e Archetypes të podcast-it të Meghan-it Spotify, dhe largohet në prag të suksesit më të madh të Archewell, një serial Netflix i cili do të dominojë titujt në mbarë botën. Zonja Dayani ndryshoi profilin e saj në LinkedIn këtë fundjavë për të treguar se roli i saj i profilit të lartë në Archewell kishte mbaruar. Faqja e saj tani lexon: 'President, Archewell, me kohë të plotë Qershor 2021 – Dhjetor 2022, 1 vit 7 muaj.' Ndërsa ajo ka mundur të rikthehet në dy role të tjera aktiviste, zonja Dayani nuk ka listuar ende një titull apo pozicion të ri pune, duke sugjeruar që ajo nuk e la Archewell për të marrë një punë të re./ Dosja.al

princ harry meghan markle mandana dayani

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre