LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Dashuria po shkon shumë mirë, mos jini skeptik për 'hyrjet' e reja, hapni zemrën. Horoskopi 14 tetor 2022

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme.

14 Tetor 2022, 07:50 Nga DOSJA
Dashuria po shkon shumë mirë, mos jini skeptik për
Horoskopi

Dashi

Kur thonë se “nuk mund t’i mësosh një qeni të vjetër truket e reja”, me siguri mendon se po flasin për ty. Dikush ka të ngjarë të përpiqet t’ju mësojë një truk të ri sot, por ai ose ajo mund të mos jetë shumë i suksesshëm. Përpiquni të mbani një mendje të hapur.

Demi

Dikush me një vullnet dhe një bindje aq të fortë sa e juaja po ju pengon dhe jua bën të vështirë të ecni përpara. Ndoshta duhet ta merrni për zemër atë që thotë ky person në vend që ta bllokoni automatikisht që të hyjë në psikikën tuaj.

Binjakët

Plani i shkëlqyeshëm që keni krijuar gjatë fundjavës dhe që shpresonit të zbatonit këtë mëngjes është rrëzuar nga ngjarje të papritura që thjesht nuk i kishit marrë në konsideratë. Mos e fajësoni veten. Këto ngjarje erdhën në mënyrë të papritur.

Gaforrja

Ka të ngjarë që horizontet tuaja personale dhe krijuese po zgjerohen. Ju mund të njiheni me njerëz që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme, si dhe miq të rinj. Marrëdhëniet tuaja të dashurisë po shkojnë mirë. Ndjenja juaj e re e entuziazmit dhe vetëbesimit sigurisht që nuk dëmton!

Luani

Nëse keni menduar të bëni më shumë ndaj të dashurit tuaj, atëherë kjo mund të jetë një ditë e shkëlqyer për ta bërë publike njoftimin. Është gjithashtu një kohë kur të tjerët do të duan të bashkohen në festë dhe t’ju urojnë, prandaj sigurohuni që ta ndani atë me të gjithë.

Virgjëresha

Nëse keni kërkuar romancë dhe kohët e fundit keni takuar dikë që duket se i përshtatet fatit, atëherë përdorni shtrirjen e favorshme planetare të ditës për të thelluar marrëdhënien tuaj. Është një kohë e mirë për të dalë me dikë ku mund të flisni për të gjitha gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju.

Peshorja

Pavarësisht nëse jeni gati për të hyrë në një lidhje, ose thjesht për të lënë një të tillë, aspekti planetar i ditës tregon se kjo është një kohë e mirë për të diskutuar për çdo çështje të rëndësishme. Është gjithashtu një kohë pozitive për të komunikuar nëse jeni ende në kërkim të romancës së shekullit.

Akrepi

Kjo mund të jetë një kohë kur ju mendoni se nuk është e drejtë që ju të vendoseni përsëri në një marrëdhënie të qëndrueshme me dikë, pasi keni qenë thellësisht i përfshirë për një kohë të gjatë. Konfigurimi astral tregon që të paktën sot, ju jeni më se të lumtur të flirtoni nga agimi deri në muzg dhe të shijoni plotësisht gjithë vëmendjen që merrni gjatë procesit.

Shigjetari

Nëse ju dhe personi juaj i dashur keni nevojë për ndonjë justifikim për t’u argëtuar, atëherë dita e bukur në vijim ofron mundësinë e përsosur për të pasur një aventurë. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mirë dhe gjithashtu do të forconi lidhjen tuaj intime.

Bricjapi

Kjo është një ditë e shkëlqyer për marrëdhënie, por jo veçanërisht premtuese në rrugën e pasionit. Romanca është plotësisht e mundur, dhe nëse takoni dikë të veçantë, ai mund të thotë gjërat më të mrekullueshme që ju bëjnë të ndiheni kaq mirë,

Ujori

Ju jeni automatikisht skeptik ndaj një ideje të re që bie mbi tavolinën tuaj ose që ju paraqitet në një takim. Instinkti juaj i parë është të refuzoni planin pa e parë as nga afër. Mos nxitoni të gjykoni. Aty ka gjëra të rëndësishme për t’I vlerësuar.

Peshqit

Ndërsa java e punës fillon, do të zbuloni se ritmi është i shpejtë dhe i furishëm – ashtu siç ju pëlqen. Ky është lloji i mjedisit në të cilin ju lulëzoni, kështu që përfitoni nga energjia që po qarkullon. Përpiquni të shmangni kafeinën e tepërt.

horoskopi horoskopi 14 tetor 2022

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat