LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“BET Awards 2022”: Lista e plotë e fituesve, mes tyre edhe Will Smith

Will Smith, i cili ngjalli polemika në Academy Awards duke goditur me shuplakë Chris Rock në skenë pak para se të fitonte Oscarin për aktorin më të mirë, fitoi çmimin BET për aktorin më të mirë.

27 Qershor 2022, 08:04 Nga A.B

“BET Awards 2022”: Lista e plotë e fituesve, mes tyre edhe Will

SHBA- “BET Awards 2022”, u prezantuan mbrëmjen e së dielës. Këngëtarja Lizzo e nisi shfaqjen, të drejtuar nga Taraji P. Henson, me një performancë të shkëlqyer të hitit të saj të fundit, “About Damn Time”.

Disa nga prezantuesit, interpretuesit dhe marrësit e çmimeve bënë thirrje për të vepruar pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të rrëzuar Roe kundër Wade. 

Sean “Diddy” Combs mori një çmim për ‘arritje në jetë’. Ai u duartrokit nga shumë kolegë të tij artistë dhe ish-bashkëpunëtorë si Mary J. Blige dhe Kanye West. Will Smith, i cili ngjalli polemika në Academy Awards duke goditur me shuplakë Chris Rock në skenë pak para se të fitonte Oscarin për aktorin më të mirë, fitoi çmimin BET për aktorin më të mirë.

Një listë e plotë e të nominuarve vijon më poshtë, dhe me fituesit e shpallur:

Artistja më e mirë e Hip Hop-it

Cardi B

Doja Cat

Lact

Megan Thee Stallion *FITUES

Nicki Minaj

Saweetie

Artisti më i mirë mashkull R&B/Pop
Blxst

Chris Brown

Giveon

Me fat Daye

The Weeknd *FITUES

Wizkid

Yung Bleu

Grupi më i mirë

Silk Sonic (Bruno Mars and Anderson .Paak) *WINNER

Chloe X Halle

City Girls

Lil Baby & Lil Durk

Migos

Young Dolph & Key Gloc

Bashkëpunimi më i mirë

Wizkid feat. Justin Bieber & Tems – “Essence” *WINNER

DJ Khaled fest. Lil Baby & Lil Durk – “Every Chance I Get”

Baby Keem & Kendrick Lamar – “Family Ties

Doja Cat feat. SZA – “Kiss Me More”

Drake feat. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”

Bia feat. Nicki Minaj – “Whole Lotta Money (Remix)”

Artistja më e mirë e Hip Hop-it

Cardi B

Doja Cat

Lact

Megan Thee Stallion *WINNER

Nicki Minaj

Saweetie

Artisti më i mirë mashkull i hip hopit

Drake

Future

J. Cole

Jack Harlow

Kanye West

Kendrick Lamar *WINNER

Lil Baby

Video e Vitit

Baby Keem & Kendrick Lamar – “Family Ties”

Chlöe – “Have Mercy”

Doja Cat feat. SZA – “Kiss Me More”

Ari Lennox – “Pressure”

Silk Sonic (Bruno Mars & Anderson .Paak) – “Smokin Out The Window” *WINNER

Drake feat. Future & Young Thug – “Way 2 Sexy”

Artisti i ri më i mirë

Baby Keem

Benny the Butcher

Latto *WINNER

Muni Long

Tems

Yung Bleu

Albumi i Vitit

Silk Sonic (Bruno Mars & Anderson .Paak) – “An Evening with Silk Sonic” *WINNER

H.E.R. – “Back of My Mind”

Tyler, the Creator – “Call Me If You Get Lost”

Drake – “Certified Lover Boy”

Kanye West – “Donda”

Jazmine Sullivan – “Heaux Tales, Mo’ Tales: The Deluxe”

Doja Cat – “Planet Her”

Bobby Jones Çmimi më i mirë i Ungjillit/Frymëzimit Dr

Marvin Sapp – “All In Your Hands”

Kanye West – “Come to Life”

Kelly Price – “Grace”

Fred Hammond – “Hallelujah”

H.E.R. & Tauren Wells – “Hold Us Together (Hope Mix)”

Election Worship & Maverick City Music – “Jireh”

Lil Baby X Kirk Franklin – “We Win” *WINNER

BET Her (AJO)

Alicia Keys – “Best of Me (Originals)”

Mary J. Blige – “Good Morning Gorgeous” *WINNER

Chlöe – “Have Mercy”

Ari Lennox – “Pressure”

Jazmine Sullivan – “Roster”

Summer Walker & Ari Lennox – “Unloyal”

Doja Cat – “Woman”

Aktrimi më i mirë ndërkombëtar

Dave (UK)

Dinos (France)

Fally Ipupa (DRC)

Fireboy DML (Nigeria)

Little Simz (UK)

Ludmilla (Brazil)

Major League DJZ (South Africa)

Tayc (France)

Tems (Nigeria) *WINNER

Filmi më i mirë

“Candyman”

“King Richard” *WINNER

“Respect”

“Space Jam: A New Legacy”

“Summer of Soul”

“The Harder They Fall”

Aktori më i mirë

Adrian Holmes – “Bel-Air”

Anthony Anderson – “Black-ish”

Damson Idris – “Snowfall”

Denzel Washington – “The Tragedy of Macbeth”

Forest Whitaker – “Respect” / “Godfather of Harlem”

Jabari Banks – “Bel-Air”

Sterling K. Brown – “This Is Us”

Will Smith – “King Richard” *WINNER

Aktorja më e mirë

Aunjanue Ellis – “King Richard”

Coco Jones – “Bel-Air”

Issa Rae – “Insecure”

Jennifer Hudson – “Respect”

Mary J. Blige – “Power Book II: Ghost”

Queen Latifah – “The Equalizer”

Quinta Brunson – “Abbott Elementary”

Regina King – “The Harder They Fal”

Zendaya – “Euphoria” / “Spider-Man: No Way Home” *WINNER

Çmimi i Yjeve të Rinj

Akira Akbar

Demi Singleton

Miles Brown

Saniyya Sidney

Storm Reid

Marsai Martin * WINNER

Çmimin Sportiste e Vitit

Brittney Griner

Candace Parker

Naomi Osaka *WINNER

Serena Williams

Sha’Carri Richardson

Simone Biles

Çmimi Sportisti i Vitit

Aaron Donald

Bubba Wallace

Giannis Antetokounmpo

And Morant

Lebron Xhejms

Stephen Curry *WINNER

bet awards

Sondazh

Poll

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave