LIVE UPDATES
Aktualitet

“Do i heqë qafe shqiptarët me shiringa”/ U shoqërua në Polici, Altin Goxhaj zbulon “planin” e Ramës për protestën

10 Maj 2020, 08:24 Nga DOSJA
“Do i heqë qafe shqiptarët me shiringa”/ U shoqërua

Tiranë- Avokati Altin Goxhaj, i cili u shoqërua ditën e djeshme në polici, pasi mori pjesë tek protesta në “Sheshin Skënderbej”  ka deklaruar në një postim në Facebook se në protestën e sotme Edi Rama do të “heqë qafe” protestuesit.

Do ju heqin qafe nesër me autombulanca o të mjerë! Do ju heqin qafe me shiringa selektive o të verbër! Do ju heqin qafe në spitale o të mpirë! Jam krenar që jam mik i Ira Kurti, shqiptares kanadeze që i ka të gjithë të mirat në Kanada dhe vjen dhunohet këtu për të drejtat dhe hallet tona! “, shprehet Goxhaj në Facebook. 

Reagimi i plotë:

NGJARJA MË E TMERRSHME SOT NUK ISHTE AJO QË KUJTUAT POR..
Ngjarja më e tmerrshme e ditës së sotme nuk ishte dhuna policore ndaj qytetarëve më paqësore që ka Shqipëria! As diskriminimi i protestuesve ndaj Diktaturës të cilët dhunohen dhe tërhiqen zvarrë ndërsa edveristët e 5 Majit apo Lulistët e Salianjit lejohen çdo ditë çdo orë madje ndihmohen me policë! As mbajtja në Komisaritat e 14 vjetave në një qeli 10 metra të vogël dhe pa respirim!
NGJARJA MË E TMERRSHME QË PËRCAKTON STANDARDIN E RI TË ZJARRIT QË JU KA ARDH NË ÇATI ËSHTË PËRDORIMI I AUTOMBULANCAVE DHE MJEKËVE SI ARMË TË DIKTATURËS POLICORE-SANITARE!
Do ju heqin qafe nesër me autombulanca o të mjerë! Do ju heqin qafe me shiringa selektive o të verbër! Do ju heqin qafe në spitale o të mpirë!
Jam krenar që jam mik i Ira Kurti, shqiptares kanadeze që i ka të gjithë të mirat në Kanada dhe vjen dhunohet këtu për të drejtat dhe hallet tona! Ndaj nesër mos harroni, në 12:00 te Gjykata Kushtetuese në Përkujtimoren e Ditës së Drejtësisë ku do djegim nenet e reja antikushtetuese të Kodit Penal dhe gjithë Fletoret Zyrtare me aktet antikushtetuese me gjoba dhe ndëshkime që prej 24 Mars 2020.

Pritet që ditën e sotme në orën 12:00 Shoqëria Civile të organizojë një tjetër protestë kundër krantinës. Ditën e djeshme u shpërnda me dhunë protesta për Ditën e Europës në sheshin “Skënderbej”. Sapo qytetarët u mblodhën për të protestuar, mbërritën disa furgona policie. Efektivët shoqëruan duke përdorur forcën, avokatin Altin Goxhaj, aktivistin Arben Kola dhe Ira Kurtin. Kjo është protesta e dytë brenda pak ditësh që shpërndahet në një mënyrë të tillë.

J.V/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet altin goxhaj protesta e shoqërisë civile 10 maj altin goxhaj protesta e shoqërisë civile 10 maj

Sondazh

Poll

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!