LIVE UPDATES
Aktualitet

VD/ Në kërkim se rrahu të moshuarin, kontrollori i biletave ‘sfidon’ policinë: Jam në hallin tim, gjeni Ulvi Skanën pastaj merruni me mua

Në një video ai i bën thirrje policisë që të gjejë Ulvi Skanën, i riu që rezulton i zhdukur prej 17 majit dhe arsyet pse u vra Klodian Rasha, e më pas të merren me të.

16 Nëntor 2022, 17:02 Nga F.M
VD/ Në kërkim se rrahu të moshuarin, kontrollori i biletave
Alban Skana

TIRANË- Alban Skana, i riu që është shpallur në kërkim pasi dhunoi një të moshuar pranë stacionit të autobusit në Astir, i ka kërkuar llogari drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku. Në një video ai i bën thirrje policisë që të gjejë Ulvi Skanën, i riu që rezulton i zhdukur prej 17 majit dhe arsyet pse u vra Klodian Rasha, e më pas të merren me të.

“Jam Alban Skana, jam djalë lurian, kam marrë vesh se Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku më ka shpallur në kërkim. I bëj thirrje, shihni dhe gjeni njëherë se ku është Ulvi Skana, pse e vratë Klodian Rashën në Laprakë dhe pastaj hajdeni dhe merruni me mua. Se ju jeni vetë kriminela dhe merreni me mua që jam në punë time e në hall tim,”- thotë ai në video.

Videija e postuar nga JOQ:


Alban Skana është shpallur në kërkim pasi dhunoi të moshuarin pranë stacionit të autobusit në Astir. I moshuari ka qenë duke zbritur nga urbani në stacion, bashkë me nipin e tij 7-vjeçar dhe kur dera e urbanit e mbyllur me shpejtësi nga shoferi, ka përplasur vogëlushin. Ai i ka kërkuar llogari shoferit të autobusit, por është përballur me Skanën (kontrollor biletash) dhe një tjetër person, të cilët e dhunuan të moshuarin.

Ndërsa Ulvi Skana është 29-vjeçari nga Lura i cili prej 17 majit rezulton i humbur. 29-vjeçari jetonte në Bathore dhe sipas familjarëve të tij ai nuk ka pasur kurrë probleme me drejtësinë. Hasan Skana, babai i tij zbuloi edhe se i biri ka qenë shok me Can Karriqin, i cili u vra më 23 dhjetor të vitit 2021 në Kamëz. Karriqi kishte lidhje miqësore me Erigers Mihasin e Armando Dumanin, dy të rinjtë që u vranë më 13 nëntor të vitit 2021 në Astir që dyshohet se kishin lidhje me Ervis Martinajn. Në media është aludua se Skana ka pasur lidhje me të shumëkërkuarin Martinaj, i cili rezulton gjithashtu i zhdukur prej 9 gushtit. Por nëna e Skanës, në një rrëfim për Dosja.al, Fëllënxa Skana mohoi në mënyrë absolute të ketë pasur lidhje mes tyre. Ajo tha se shteti nuk ka interes t’ia gjejë djalin dhe se e ‘përcjellin’ me fjalët: S’është në territorin tonë!

alban skana ulvi skana

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN