LIVE UPDATES
Aktualitet

“Pse qeshni?”/ Dëshmitari i vrasjes së 18-vjeçarit në Shkozë: Vajza na tha se do futeshim në sherr sepse kishte folur me njërin prej tyre...

Dëshmitari ka treguar se si i morën vajzat në makinë dhe si ndodhi kontakti i parë me autorët.

3 Prill 2024, 12:26 Nga M.B
“Pse qeshni?”/ Dëshmitari i vrasjes së 18-vjeçarit
Aurelio Dervishi

TIRANA- Pak ditë pas vrasjes me thikë të 18-vjeçarit Aureljo Dervishi në Shkozë të Tiranës, një nga shokët e tij, dëshmitar i ngjarjes së rëndë, ka rrëfyer kronologjinë. Teksa ka folur për News 24, dëshmitari ka treguar se si i morën vajzat në makinë dhe si ndodhi kontakti i parë me autorët. Ai ka pohuar se Aurelio ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

“Vajzat i njihnim nga distanca. Nga larg i kemi parë shumë herë kur kemi dalë për të pirë kafe, por nga afër i takuam për herë të parë. Tha a do t’i marrim i thashë në rregull. Nuk ia kam prishur muhabetin sepse kemi qenë shumë shokë. I morëm dhe dolëm deri te rruga e liqenit të Farkës. Më pas do dilnim në Shkozë dhe më pas do zbrisnim poshtë që t’i linim vajzat. Në atë moment, Aurelio tha futu në autistradë që të mos na shohë njeri këtej nga lagjja.

Te rrethi i Shkodrës, 500 metra te semafori i parë. Ishim vetëm ne. Në momentin që po prisnim semaforin, 50 metra më poshtë do ndalonim. Aty vjen makina e autorëve dhe vjen në një mënyrë pak si shtrembër. Po qeshnim për muhabetet tona dhe në atë moment na thanë pse qeshni dhe vazhdoja t’i jepja gaz makinës. Ata bënë si tip zik-zaku dhe na ndërprenë rrugën. Kanë qenë diku 5 deri në 6 veta. Kemi filluar duke u sqaruar për të shuar sherrin.

Në momentin që kemi ndaluar, ka thënë vajza që me këtë shoferin kam pas folur unë dhe keni për t’u futur në sherr. Duke mbajtur Aurelion dhe shokun tjetër, ata kanë ardhur dhe na kanë goditur. Në momentin që kemi filluar përleshjen fizike, nuk mbaj mend çfarë ka ndodhur. Aty i kanë shkuar të gjithë Marios. Ne kemi parë Aurelion në krahun tjetër të rrugës. U munduam ta ngrenim në peshë dhe nuk e ngritëm dot. Nuk ka ardhur asnjë njeri. Në atë moment dikush kishte telefonuar ambulancën. Ambulanca e mori duke qenë në jetë dhe ka ndërruar jetë për në spital”, tha midis të tjerash Reni, një nga dëshmitarët e ngjarjes.

aurelio dervishi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni