LIVE UPDATES
Aktualitet

PROFIL/ 'Gangsterja e Bilishtit' mes fotove 'hot', sherrit me deputetin e PD dhe skamjes familjare, apeli i nënës: Vajzat më ikën, po më plas zemra

E ëma e tyre është këngëtarja mirditore, Luljeta Përbasha e cila rreth një vit më parë bënte thirrje në ‘Vizion Plus’ për t’i ndërtuar shtëpinë pasi jetonte në skamje.

26 Shtator 2022, 12:08 Nga F.M
PROFIL/ 'Gangsterja e Bilishtit' mes fotove 'hot', sherrit
Deizi Arapi

TIRANË- Deizi dhe Xhesika Arapi janë dy vajza që nga rrëmuja që bënin në lagjen e tyre në Bilisht kanë përfunduar në faqet e para të mediave vendase pas një sherri të nisur katër vite më parë në zyrën e ish-kryebashkiakut të dalë nga radhët e demokratëve, Bledion Nallbati. Të dyja motrat prej kohësh janë konsideruar problematike nga banorët e lagjes në Bilisht pasi bëheshin ‘tapë’ e ashtu në gjendje të dehur ngrinin lagjen ‘në këmbë’.

E kjo gjë, ka bërë që të dyja të përballeshin me hekurat e komisariateve shumë herë. Rasti më i fundit ishte këtë verë, kur emri i motrave Arapi u lakua sërish për përplasje me efektivët e Bilishtit. Këta të fundit tentuan t’i shoqëronin pas denoncimeve të bëra nga fqinjët, po u ‘përballën’ me fjalë ofenduese, shkelma e përplasje fizike me to. Gjithsesi Xhesika, më e vogla u lirua dhe ‘barrën’ e mori përsipër Deizi, 27-vjeçarja që në rrjetet sociale ekspozon fotot e ‘nxehta’ e në dukje të parë të jep përshtypjen se bën një jetë mbi normalen.

Por netët e dehjes nuk janë te vetmet problematika për Deizin. Vajza nga një vend i vogël si Bilishti ka arritur të shkelë edhe në zyrën e ish-kryebashkiakut demokrat Bledion Nallbati, katër vite më parë. Me këtë të fundit, vetë Arapi ka rrëfyer se është përplasur pasi i ka hequr të ëmën nga puna, e cila punonte si pastruese në Bashki.

E ky sherr nuk është mbyllur edhe sot….

Deizi Arapit i janë djegur dy makina, një e llojit ‘Smart’ dhe një tip ‘Mercedes Benz’, ngjarje pas të cilave sipas 27-vjeçares fshihet pikërisht Nallbati. Arapi shkon deri aty e udhëzon Prokurorinë teksa thotë se autori i ngjarjes ka ‘harruar’ edhe shishen e benzinës me të cilën i ka djegur mjetin, lëndën djegëse e marrë nga një karburant në pronësi të Nallbatit. Ajo thotë se punonjësi i karburantit të tij e ka ndjekur dhe e ka vëzhguar deri në momentin që ka parkuar mjetin, për t’i vënë flakën në mesnatë.

Këto akuza mund të vërtetohen me hapjen e pamjeve filmike të kamerave të sigurisë, por deri më tani nuk ka asnjë urdhër arresti të lëshuar nga Prokuroria.

Jeta e dyfishtë e motrave

Pas fotove të bukura dhe sharmante në rrjete sociale të dy vajzave fshihet kalvari i peripecive të njëpasnjëshme që ka kaluar familja Arapi, gjë që në Bilishtin e vogël flitet hapur. Fqinjët ‘gumëzhijnë’ për standartin e jetës së vajzave në rrjetet sociale dhe për atë që shohin çdo ditë vetë, një baba të paralizuar dhe një nënë që apelon për ndihmë ekraneve.

E ëma e tyre është këngëtarja mirditore, Luljeta Përbasha e cila rreth një vit më parë bënte thirrje në ‘Vizion Plus’ për t’i ndërtuar shtëpinë pasi jetonte në skamje.

Bashkëshorti i saj prej vitesh i paralizuar kishte nevojë për kujdes duke e bërë më të vështirë për të që të punonte. 61-vjeçarja tregonte një vit më parë se jetonin me fitimet e nxjera nga mbledhja e lajthive ne fushat e Devollit dhe me lekët e kempit të bashkëshortit. Ish-këngëtarja rrëfente se ka punuar si sanitare në shtëpi e hotele të ndryshme dhe se nuk e përballonte dot jetesën e përditshme.

“Vajzat kanë ikur në Tiranë. Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra,”- thoshtë ajo e prekur.

“E kam filluar karrierën që 7 vjeçe, kam qenë drejtoreshë biblioteke, nuk e di si përfunduam kështu,”- thoshte ajo ndër të tjera.

Pas apeleve në media falë donacioneve të ndryshme dëshira e saj u bë realitet pasi u pajisën me shtëpi të re, por vajza e saj e madhe pritet të përballet në gjyq me Nallbatin.

Ky i fundit ka mohuar se ka gisht në djegien e mjeteve të të resë dhe ka paralajmëruar padi për të sapo të kthehet nga Berlini.

Si do të shkojë përplasja mes ‘gangsteres së Bilishtit’ e deputetit të Partisë Demokratike?

deizi arapi bledion nallbati

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE