LIVE UPDATES
Aktualitet

Plagosi të birin me thikë, arrestohet në flagrancë babai 69-vjeçar në Lushnjë

Bëhet me dije se babai 69-vjeçar B.P i cili plagosi me thikë të birin ditën e djeshme është arrestuar ditën e sotme.

29 Maj 2024, 12:45 Nga S.B
Plagosi të birin me thikë, arrestohet në flagrancë babai
foto ilustruese

LUSHNJË- Arrestohen pesë persona, shpallen në kërkim dy dhe procedohet një tjetër në Lushnjë për vepra të ndryshme penale. Bëhet me dije se babai 69-vjeçar B.P i cili plagosi me thikë të birin ditën e djeshme është arrestuar ditën e sotme dhe thika është sekuestruar. I biri 43-vjeçar ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se është arrestuar në flagrancë një 55-vjeçar pasi kishte vjedhur karikuesin e një makine, vegla pune si dhe mjete nga spitali i Lushnjës. Dy persona janë shpallur në kërkim për mosbindje ndaj urdhrit të policisë për të ndaluar automjetin si dhe për mashtrim.

Njoftimi i Policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Fier 

Komisariati i Policisë Lushnjë arrestoi në flagrancë shtetasin G. M., 55 vjeç, me precedent të mëparshëm penal për vjedhje, pasi dyshohet se gjatë muajit maj, në qytetin e Lushnjës, ka vjedhur një karikues makinash elektronike në një karburant, vegla pune në banesën e një shtetasi dhe mjete të ndryshme pune në spitalin e Lushnjës.     

Komisariati i Policisë Fier ndaloi shtetasin e shpallur në kërkim H. L., 19 vjeç dhe dy shtetas 16 vjeç, të tre banues në Fier, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, i kanë vjedhur celularin, një shtetasi.     

-Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme, për plagosjen me mjet prerës (thikë), të shtetasit N. P., 43 vjeç, nga babai i tij, shtetasi B. P., informojmë se shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin B. P., 69 vjeç. Shtetasi N. P. vijon të jetë në spital, jashtë rrezikut për jetën. Mjeti prerës (thikë) i dyshuar i përdorur për plagosjen, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.   

Gjithashtu, Komisariati i Policisë Lushnjë shpalli në kërkim shtetasit:  

E. T., 44 vjeç, pasi nëpërmjet mashtrimit, ka nxitur një shtetase që të lidhë martesë me të, nga e cila ai ka përfituar ndryshimin e mbiemrit, dyshohet me qëllim krijimin e lehtësirave për kalimin e kufirit;

A. K., 46 vjeç, banues në fshatin Dërmenas, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë, për të ndaluar automjetin, me të cilin është larguar me shpejtësi. 

Policia Rrugore e DVP Fier referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. L., 26 vjeç, banues në Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin, është përfshirë në një aksident rrugor me automjetin me drejtues shtetasin R. B., 26 vjeç. Nga ky aksident janë dëmtuar lehtë drejtuesi i automjetit, shtetasi R. B., dhe 4 pasagjerë, të cilët janë dërguar në spital, për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.      

 Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

thike lushnje

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta