KRYESORET
Aktualitet

Bashkëshorti i vdiq në kantier ndërtimi, gruaja: Kompania fshiu provat

Bashkëshortja e të ndjerit ka hedhur akuza të forta ndaj drejtuesve të firmës dhe grupit hetimor se provat janë manipuluar.

14 Maj 2022, 11:02 Nga DOSJA
Bashkëshorti i vdiq në kantier ndërtimi, gruaja: Kompania fshiu

BALLSH- Mbarime Metushi, gruaja e Fredi Metushit i cili ndërroi jetë gjatë punës në Ballsh, i është drejtuar prokurorisë duke kërkuar drejtësi për vrasjen e bashkëshortit. Ajo thotë se makina që ai drejtonte ishte me marsh të prishur dhe se pas vdekjes së 59 vjeçarit sipas saj janë “fshirë” provat. Bashkëshortja e të ndjerit ka hedhur akuza të forta ndaj drejtuesve të firmës dhe grupit hetimor se provat janë manipuluar.

DEKLARATA E GRUAS:

Kërkoj të drejtën e burrit tim se pse u vra, kanë dhënë deklarata të ndryshme nga realiteti, na kanë rënduar jashtë mase, burri punonte ditën dhe natën, ka qenë i pasiguruar, dëgjoj pronarin që më erdhi në shtëpi dhe tha se ishte i siguruar. Pas verifikimeve ka dalë që burri im është siguruar pas vdekjes, shkak i defektit ka qenë leva e marshit, nuk na kanë lajmëruar fare ne si familje, pse? Më vonë pasi janë verifikuar me fakte, për shkakun e aksidentit, kemi parë se ka pasur ndërhyrje te kjo makinë, te leva e marshit. Burri im nuk ishte një punëtor i thjeshtë, ka qenë mekanik, shofer, e njohin në të gjithë jugun, ka punuar në autostrada. Nuk më kanë ardhur nga kompania, heshtje, heshtje, dhe vetëm heshtje, Fiama SHPK, e ka emrin firma. Pronari e ka emrin Arben Lutaj, lekët ja vononte, lekët i merrte gjithnjë në dorë. Kërkoj zbardhjen e të vërtetës, kërkoj gjakun e burrit tim, vetëm heshtje, vetëm dhimbje. Na kanë marrë në pyetje vetëm ditën e kallëzimit, dua të theksoj dhe diçka tjetër, se thuhet se nuk punohet natën, policia ka shkuar dhe ka kapur shokë të tjerë, edhe e nxorën, sepse nuk lejohet që të marrësh inerte në Vjosë. Aty vazhdojnë që të nxirren inerte.

Metushi ndërroi jetë më Më 19.04.2022, në fshatin Mollaj të Ballshit. Ai vdiq pasi mjeti i tij u rrëzua në pikën e grumbullimit të inerteve duke e zënë poshtë në afërsi të fshatit Mollaj në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në Mallakastër. 

(a.b)/dosja.al

Të fundit

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Ndërhyrja e Tabakut, Balla: Ç’punë ke ti? Çfarë bëjmë ne brenda PS na takon ne

Tabaku: Procesi s’ka seriozitet, mazhoranca s’ka legjitimitet, 2 deputetë janë në burg

Emri i presidentit të ri/ Spiropali ftesë PD: Ne kemi takimet tona në PS, mund të vini

Presidenti i ri/ Grida Duma: Do ishte fisnikëri të na i kishit lënë ne propozimin e emrave

Presidenti i ri/ Balla: Më 10 maj nis procesi, me 16 votojmë

Bie dakord me Alibeajn! Balla: Pranoj shtyrjen e procesit, fillimi të jetë data 10

‘Të përfshihen deputetët’/ Kërkesa e Mediut, Balla: Do jem i qartë, ky është kushti jonë

Me 16 maj votohet për presidentin, Spiropali në merak:Aman, vetëm me 17 jo. Kemi kujtime

Shqipëria në krizë për vaj, marketet vënë njoftime: Mos blini më shumë se 6 shishe

Marrëveshja Rama-Basha në Dhërmi, Berisha: Flasim të premten për këtë

Mahmutajt iu sekuestrua pasuria, Berisha: SPAK i PS, u bë pas Kuvendit e në ditë pushimi

Sali Berisha: Do ta bëj Edi Ramën të na njohë mirë, këtu do jemi

22 maji pa asnjë rival? Berisha: S’e kam unë në dorë, gara është transparente

Zyrtarja e DASH e anashkaloi, Berisha: E majta amerikane s’e cakton drejtuesin e PD!

Afat 7 maji, Berisha: S’e kam depozituar ende kandidaturën, sot u informova

Berisha krahason 30 prillin me Kuvendin e PS: Cosa Nostra, u fol vetëm për drogë

Deputetët bojkotuan Kuvendin, Berisha: Vendi juaj është në PD, 30 prilli nuk shtyhej

Berisha i bindur: Edhe ato grupet e vogla do bashkohen me ne

Kuvendi/ Berisha: Kush është i pakënaqur të kërkojë rinumërim të votave

Naftëtarët kërkojnë pagat, Dautaj: Ndihen të poshtëruar, askush s’mban përgjegjësi

Zelenskyy në Kuvendin e Shqipërisë: Ne s’kemi pasur asnjë ditë paqësore

Zelensky në Kuvendin shqiptar: Mbështetja tuaj më kujton Nënë Terezën

‘Të dëbohet diplomati’/ Balla: Berishës i ka mbaruar koha, mbush tollumbace e i lëshon

Fjalimi i Zelenskyy-t në Kuvend, Berisha: Rama na turpëroi sot!

Do e zbatojë Rama? Kërkesa e Zelenskyy-t: Mos lejoni hyrjen e turistëve rusë në Shqipëri

Rama krahason Rusinë me Serbinë: E ndjemë dhimbjen tuaj, na kujton Kosovën

Nuk është i vëmendshëm! Rama s’dëgjon Zelenskyy-n, i pëshpërit diçka Spiropalit

1 orë rruga e bllokuar/ Nis përplasja! Policia shtyn banorët e Rinasit

Sherri me efektivët në Fier! VIDEO nga konflikti, të rinjtë futen në furgonin e policisë

Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

Alibeaj u shkarkua, me kë flasë për presidentin?Balla: Është nga Fieri, s’e komentoj dot

Dosja POP...me lot

‘Ti dhe Muli keni mbetur’/ Si u përmbush profecia e Ramës për Partinë Demokratike

VIDEO- Shiu përmbyt Tiranën, probleme në të gjitha akset

Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

VIDEO- Në Bulqizë nuk ka qytetarë e minatorë, protestojnë qentë

Përplasi për vdekje të moshuarin në Tiranë, 45-vjeçari ishte i droguar në timon

Iva Tico prezanton burrin

Berisha si Biden, i jep dorën "njeriut të padukshëm"

‘Non-grata’ nga SHBA/ Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, s’ka prova, s’pranoj shpifje

Tersi për çiftin Berisha! Para ish-kryeministrit ra dhe e shoqja, momenti kur bie Liria

Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit, truproja shkon ta ngrejë

PD mbledh Kuvendin! Rikthehen emrat e njohur, votohet për Këshillin Kombëtar

Ekskluzive/ Urbani i Unazës përfundon në Lanë, pamjet e para nga vendngjarja

Të shtënat në Vlorë, pamje nga aksioni i policisë duke ndjekur autorin

“Shtëpi bari” në Tiranë, kapet mat pronarja, dalin pamjet e “Drug House”, 6 të arrestuar

Floriana Garo jep detaje për Kuvendin e PD: Risi e njerëz me vlera

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…