Politike

Abuzimi i të miturës, Rama: Kështu siç po sillemi s’do denoncojë me njeri dhunën

VIDEO
Kryeministri akuzon mediat dhe opinionin publik se e kanë trajtuar keq çështjen e abuzimit të 15-vjeçares në Babrru. 
Featured image of article: Abuzimi i të miturës, Rama: Kështu siç po sillemi s’do denoncojë me njeri dhunën Edi Rama, kryeminister

TIRANË- Teksa po fliste për rastin e përdhunimit të vajzës 15-vjeçare në Babrru, kryeministri Edi Rama tha se me këtë mënyrë trajtimi, viktimat e abuzimit seksual do të kenë frikë për të treguar në të ardhmen atë që ka ndodhur me to. Gjatë fjalës së tij ën Kuvend, Rama tha:

Kështu siç po silleni do të kemi zero denoncime. Fatkeqësi që një e mitur po përdoret në këtë mënyrë. E përdorën të miturën. Kështu siç po silleni, po iu thoni mos denonconi se do të bëheni personazh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(F.g/dosja.al)

Shto Koment