LIVE UPDATES
Aktualitet

Zhdukja e 16-vjeçares, nëna: Një grua e ka parë në rrugë, kanë frikë të tregojnë

18 Janar 2022, 11:31 Nga DOSJA
Zhdukja e 16-vjeçares, nëna: Një grua e ka parë në

TIRANË– Nëna e Eliza Tozajt ka dëshmuar në emisionin ‘Me zemër të hapur’ në ‘News24’ se kishte gjetur në telefonin e vajzës së saj mesazhe me një djalë. Ajo është shprehur se vajza e saj nuk i tregonte gjërat që po bënte e se mesazhet që shkëmbente me të riun i dukeshin shumë të dyshimta. Më tej, ajo tregoi se njerëz të ndryshëm i kanë bërë të ditur vendndodhjen e vajzës së saj. Disa i tregojnë se ku ndodhet mirëpo nëna e Elizës thotë se ka të tjerë që nuk japin informacion pasi kanë frikë.

DËSHMIA E NËNËS:

Eliza ka qenë e qetë, ajo ditën e mërkurë ne në telefonin e saj i gjetëm disa mesazhe, të cilat i kapa unë, ajo aty diskutonte me atë djal dhe nuk kishte shumë të dhëna pasi ajo i fshinte mesazhet. Ajo atë ditë ajo kishte marr një telefon të vjetër me vete dhe të riun e kishte lënë në shtëpi, por ai telefon i vjetër ka vetëm rrjete sociale dhe biseda e fundit ka qenë me këtë djal i cili është rreth 23 vjeç dhe ka qenë është ish nxënës i kësaj shkolle. Atë ditë Eliza nuk më dha detaje dhe unë i kërkova që të mendohej dhe të më rrëfente çpo ndodhte. Ajo nuk më dha kurrë detaje, madje bashkëshorti nuk u përfshi e mori vesh më pas dhe i foli shumë qetē pa u shprehur i ashpër. Edhe unë e bisedova me Elizën dhe ajo të nesërmen nuk shkoi në shkollë madje qëndroi edhe vajza tjetër. Kemi dalë me foto të vajzës në cdo rrugë. Një grua me tha se e kishte pare vajzën, ishte e trembur. e njoha, i thash eja këtu të keqen nëna, po ajo nxitoi dhe iku. Dje në Vlorë, na kanë dhënë tre persona të ndryshëm, vendndodhje të ndryshme. Ka njerëz që kanë frikë të japin informacion. E shohin foton me vëmendje, e nuk japin përgjigje. Ditën e fundit në shkollë, të premten, bënë me orë të shkurtuara se mësuesit ishin me covid. U shqetësova, pasi kishte kaloi orari, në shkollë më thanë se kishin ikur në 12 pa cerek.” u shpreh nëna e 16-vjecares, ndërsa theksoi se nga një komunikim me mësuesen e të bijës, i është thënë se vajza nuk ka shfaqur sjellje të dyshimta gjatë orarit mësimor.

Eliza Tozaj është zhdukur më 15 Janar të 2022. Ka qënë nëna e saj e cila bëri denoncimin në polici për zhdukjen e vajzës së saj duke kërkuar ndihmë.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet eliza tozaj zhduket 16-vjecarja ne vlore eliza tozaj zhduket 16-vjecarja ne vlore

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni