LIVE UPDATES
Bota

Zgjedhjet brenda PDK-së, Buzhala: Citaku është zgjedhja më e mirë, ajo bën dallimin

22 Qershor 2021, 08:24 Nga DOSJA
Zgjedhjet brenda PDK-së, Buzhala: Citaku është zgjedhja më e

KOSOVË- Analisti Berat Buzhala ka komentuar vendimin e zgjedhjeve të brendshme të PDK-së. Në një postim në Facebook, Buzhala shkruan se Vlora Çitaku duhet që të zgjidhet në krye të kësaj partie, nëse PDK-ja dëshiron që të ngrihet dhe të jetë konkuruese e  denjë në zgjedhjet e përgjithshme. Ai ka shtuar se Çitaku bën dallim nga të gjithë garuesit e tjerë, pasi mund të ngjallë bazën e partisë.

Postimi i plotë:

PDK i shpalli zgjedhjet per kryetar, une e kisha zgjedhe Vlora Citakun. Nese ky subjekt politik deshiron me qene konkurrues serioz per zgjedhjet e ardhshme te pergjithshme, kurdo qe ato mbahen, atehere themelin duhet me e qite te forte ne keto zgjedhje. Nese vazhdojne me improvizu, atehere renien e kane te sigurte. Nese vazhdojne me vizionin Hashes e Kadrise, pa Hashen e Kadrine ketu, prape renien e kane te sigurte. Ne PDK munden me e bo nje ekip te mire, mirepo me qene une votues i ketij subjekti, une mendoj qe e kisha kerku Vlora Citakun per kryetare te partise. Sigurisht qe jam pak nervoz me te, qysh gjate gjithe kesaj kohe me shume ka nejt ne deti se ne Prishtine, por megjithate Vlora e ben dallimin. Nje zgjedhje e saj, duke e pasur dore te djathte Memlin dhe Gent Caken, duke i pasur ne ekip Uranin dhe shume te tjera brenda kesaj partie, une jam i bindun qe e kish ngjalle bazen e partise. Mos te harrojme, nje gru ne krye te nje subjekti te rendesishem politik, sic eshte PDK, do te ishte lajm atraktiv. A eshte e veshtire? Ma veshtire qe me u ngjite ne Himalaje me nje thes te cementit ne shpine. A ia kish vlejte? PO.

LAJMI KRYESOR: Zgjedhjet brenda PDK-së, caktohet data, më 3 korrik do të zgjidhet kryetari i ri, emrat që pritet t’i hyjnë garës janë Vlora Çitaku dhe Gent Cakaj, Hoxhaj: Na priftë e mbara

(I.A/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

diaspora diaspora berat buzhala vlora citaku zgjedhjet brenda pdk berat buzhala vlora citaku zgjedhjet brenda pdk

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!