LIVE UPDATES
Aktualitet

VRASJA në Tiranë/’Objektiv’ daja i viktimës, targat e autorëve të vjedhura(DËSHMITË)

5 Janar 2022, 08:25 Nga DOSJA
VRASJA në Tiranë/’Objektiv’ daja i viktimës, targat e

TIRANË– Objektiv i atentatit të djeshëm në zonën e ‘Don Boskos’ në Tiranë, mësohet të ketë qenë Edmond Crroj, dhe dy nipërit e tij, Blerim Çela, dhe Erion Çela. Ky i fundit mbeti viktimë e breshërisë së plumbave të kallashnikovit. Raportohet se ndaj personave që ishin në lokal, autorët kanë qëlluar 10 deri në 15 herë. 35-vjeçari, Blerim Çela mori dy plumba duke iu nënshtruar ndërhyrjes në spitalin e Traumës.

Dy nga katër të plagosurit që ndodhen në Spitalin e Traumës janë marrë në pyetje nga policia e Tiranës. Arben Dani dhe 19-vjeçarit Azbi Selimaj kanë thënë se nuk kanë mundur të shohin asgjë vetëm kur janë hasur me breshërinë e plumbave. Arben Dani, mik i viktimës dhe personave të tjerë që ndodheshin në tavolinë me të ka deklaruar se kishte ardhur nga Durrësi për t’i takuar. 19-vjeçari Azbi Selmanaj, ka thënë se ishte në lokal dhe se nuk kishte njohje me të plagosurit dhe viktimën.

Selimaj u raportua si kamarier në lokalin ku ndodhi vrasja, mirëpo ai ishte thjesht klient në lokal. I riu është me profesion kamarier por në një bar kafe tjetër në zonë.

Viktima, Erion Çela i cili së shpejti do të bëhej baba, kishte një dyqan cigaresh dhe shpesh ftonte të vëllain, dajën ose ndonjë mik për të kaluar pasditen në lokalin ngjitur me dyqanin e kafes.

Autorët kanë lëvizur me një Benz të zi, targat e të cilit rezultojnë të vjedhura në qytetin e Vlorë disa kohë më parë. Edhe pse vendi ku ndodhi vrasja ndodhet pak metra larg spitalit të Traumës, dëshmitarë thanë se ambulanca u vonua shumë që të mbërrinte te lokali.

Pista kryesore në lidhje me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ka të bëjë me atë të larjes së hesapeve që lidhen me trafikimin e lëndëve narkotike. Ditën e sotme, lokali ku ndodhi vrasja është i mbyllur, ndërkohë që banorët e zonës shprehen të tronditur nga ajo që ka ndodhur.

Atentati ndodhi ditën e djeshme, rreth orës 16:15, në zonën e “Don Boskos” në kompleksion ‘Fiori Di Bosco’ në Tiranë. Personat e armatosur lëviznin me një automjet tip “Mercedes E Class” të zi dhe vetëm njëri prej tyre ka qëlluar me breshëri kallashnikovi nga jashtë në drejtim të lokalit, ku ndodheshin të ulur në një tavolinë viktima dhe personat e tjerë. Për pasojë ka mbetur i vdekur në vend Erion Çela si dhe janë plagosur katër të tjerë, të cilët janë dërguar te Spitali i Traumës. Autorët u larguan me mjet në drejtim të Laprakës. Policia ngriti pika kontrolli përreth zonës mirëpo ende nuk është bërë e ditur asgjë për identifikimin e tyre.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Atentanti në “Don Bosko”,Hoxha:Crroj është hetuar në Francë dhe Itali,s’është dënuar

U ekzekutua në një lokal mbrëmë në ‘Don Bosko’, ky është 35-vjeçari nga Dibra

ATENTATI/ Edmond Crroj rëndë te Trauma, vëllai i viktimës shkon te privati (GJENDJA)

Masakra te ‘Don Bosko’, reagon Presidenti Meta: Kërcënim për sigurinë e qytetarëve

Atentati në Don Bosko/ Menaxheri i lokalit: Viktima po pinte kafe me gruan

VRASJA në Tiranë/Autorët u larguan me mjet drejt Laprakës, targa e vjedhura në Vlorë

Vrasja në Tiranë! Autorët gabuan shënjestër, ‘objektivi’ ishte daja dhe dy nipërit

SULMI në ‘Don Bosko’/ Merren në pyetje të plagosurit: Erdha nga Durrësi, pamë plumba

(A.B)/Dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Aktualitet Aktualitet Blerim Çela erion çela Sulm me arme ne Don Bosko Blerim Çela erion çela Sulm me arme ne Don Bosko

Sondazh

Poll

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen