LIVE UPDATES
Aktualitet

Ortaku u gjet i dhunuar pranë kasafortës! Vodhi 700 mln lekë në kompaninë ku ishte bashkëpronare, lihet në burg 51-vjeça

19 Maj 2021, 21:49 Nga DOSJA
Ortaku u gjet i dhunuar pranë kasafortës! Vodhi 700 mln lekë

TIRANË- Azeta Shijaku është 51-vjeçarja e arrestuar dy ditë më parë pasi dyshohet se ka vjedhur kompaninë e akulloreve, ku ishte bashkëpronare, së bashku me të vëllanë. Mësohet se Shijaku është zënë nën hetim nga prokuroria pasi ka fshehur dhe mbuluar prova që përfshijnë atë në këtë vjedhje.

Shijaku ditën e sotme doli para Gjykatës së Tiranës nën akuzat e kryerjes së veprimeve që pengojnë zbardhjen e ngjares. Ndërkohë që ngjarja për të cilën bëhet fjalë ka ndodhur në 14 maj të këtij viti, ku ortaku i saj, Eduart Shukli u gjet i dhunuar pranë kasafortës së kompanisë, në të cilën mësohet se janë marrë 700 milion lekë. 

Sipas hetimeve ai ishte goditur me sende të forta si dhe qendroi për dy ditë në gjendje të rëndë në spital. Në denoncimin e tij ai u ka thënë policisë se për autor të ngjarjes dyshonte se ishte vëllai i Shijakut, Luan Tufina me të cilin kishte debatuar edhe më parë.  

Shijaku i tha policisë së vëllai i saj nuk jetonte në Shqipëri por në Gjermani dhe se nuk mund të kishte qenë ai pasi kishte shumë kohë pa ardhur në Shqipëri, por dëshmia e 51-vjeçares, ra poshtë nga prindërit e saj, të cilët pohuan se djali i tyre ishte në Shqipëri për festën e Bajramit.  

Luan Tufina është shpallur person në kërkim nga policia nën akuzat e vjedhjes dhe dhunës, ndërkohë që motra e tij, Shijaku ndodhet nën masën e arrestit me burg për 45 ditë. Ndërkohë që nën hetim në gjendje të lirë janë vendosur edhe fëmijët e Shijakut vajza 26 vjeçe dhe djali 23 vjeç për pengim të zbardhjes së ngjarjes.

(I.A/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet azeta shijaku eduart shukli luan tufina azeta shijaku eduart shukli luan tufina

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE