LIVE UPDATES
Politike

Mbyllet numërimi në 22 bashki, ja emrat që do ulen në ‘karriget’ lokale

1 Korrik 2019, 05:53 Nga DOSJA
Mbyllet numërimi në 22 bashki, ja emrat që do ulen në

SHIQPËRI:Ende vijon procesi i numërimit në disa qarqe. PS fiton në: Pustec, Konispol, Libohovë, Fushë Arrëz, Memaliaj, Kolonjë, Belsh, Himarë, Roskovec, Poliçan, Vorë, Lushnje, Skrapar, Prrenjas, Mallakastër, Malësi e Madhe, Pukë, Ura Vajgurora, Librazhdi, Gramshi, Divjaka  dhe Tropoja.

REZULTATET:

Belsh
Arif Tafani i PS-së ka fituar përballë Jashar Elezit me rezultat të thellë, 97%.

Arif Tafani 6337
Jashar Elezi 157

Berat   
Evin Demo 3953
Pavlo Shkarpa 337
Plarent Aleksi 197

Bulqizë
Lefter Alla 7529
lir Balla 542

Cërrik
Andis Salla 1994
Merita Xhika 107

Delvinë
Majlinda Qilimi 337

Devoll
Eduard Duro 3204
Fezi Shaholli 249
Artur Porpollogu 139
Ylli Cenkolli 49

Dibër
Dionis Imeraj 3538 vota
Shkelzen Qoka 366

Divjakë
Fredi Kokoneshi 13513

Dropull
Dhimitraq Tole 2246

Durrës
Valbona Sako 650
Valbona Sakollari 56

Elbasan
Kuti Votimi 33/235
Gledjan Llatja 4928 vota

Fier
Kuti Votimi 16/226
Armando Subashi  2586 vota

Finiq

Fushë-Arrës

Kandidati i PS-së, Fran Tuçi ka marrë 2462 vota.

Gjirokastër
Kuti Votimi  2/70
Flamur Golemi 324 vota

Gramsh

Gramshi është bashkia tjetër në të cilën PS-ja ka marrë një fitore bindshëm me kandidatin Klodian Taçe.  Sabri Ibrahimi 603 vota. Koladian Taçe 8471.

Has
Liman Morina 4276 vota

Himarë

Jorgo Goro, kandidat i PS-së është rikonfirmuar në detyrë. Ai ka marrë  4209 vota.

Kamëz
24/127
Kuti Votimi Rakip Suli 1849 vota
Ylber Gjeta 84 vota

Kavajë

Këlcyra
12/21
Klement Ndoni 1331
Shkëlqim Muhaj 194
Hazbi Kasaj 76

Klos
17/32 kuti
Bedri Hoxha 922 vota
Ilmi Hoxha 1999 vota

Kolonjë

Erjon Isai, që kandidoi nën siglën e PS-së është shpallur fitues i bashkisë Kolonjë. Ai mori 93% të votave. Erion Isai me 4279 vota

Kundërshtari i tij ka marrë 3% të votave,  Fatjon Feka.

Konispol

Shuaip Beqiri ka arritur të sigurojë 3328 vota në Bashkinë e Konispolit.

Korça
45/167
Leonard Olli 398
Sotiraq Filo 5639

Krujë
21/88
Artur Bushi 4746

Kuçova
19/70
Kreshnik Hajdari 2208

Kukës
10/88
Abedin Oruci 388
Safet Gjici 1052

Kurbin

Lezhë

Libohovë

Luiza Mandi është rikonfirmuar për një tjetër mandat në bashkinë e Libohovës. Ajo ka marrë 1275 vota.

Librazhd 

Gurra ka marrë 11 383 vota.

Lushnjë

Fatos Tushe merr mandatin e tretë, pasi ka marrë 28086 vota.

Malësi e madhe

Tonin Marinaj fiton mandatin e dytë në Malësinë e Madhe. Kandidati i PS ka marrë 7,772 vota, e ndërsa, Pjerin Spathari numëron 493 vota.

Maliq

Gëzim Topçiu del fitues 13500 vota

Mallakastër

Qerim Ismailaj me 5692 vota.

Mat

Memaliaj

Gjolek Guci me 4206 vota

Mirditë

Patos

Peqin

Përmet

Pogradec

Poliçani

Adriatik Zotkaj ka marrë mandatin e pestë në krye të Bashkisë së Poliçanit. Procesi i numërimit në këtë Bashki ka përfunduar, ku Zotkaj ka marrë 4681 vota.

Prrenjas

Kandidati i PS-së, Nuri Belba. Belba ka marrë 7054 vota, ndërsa kundërshtari i tij Mylim Karriqi vetëm 550 vota.

Pukë

Gjon Gjonaj u shpall fitues i bashkisë së Pukës, pasi mori 3730 vota.

Pustec

Pali Kolefski me 1505 vota

Roskovec

Majlinda Bufi ka marrë 7740 vota, nga 34 kuti votimi.

Rrogozhinë

Sarandë

Selenicë

Pëllumb Binaj (PS) 5819

Shijak

Shkodër

Valdrin Pjetri 4,495 vota
Te numeruara 88 nga 255 kuti

Skrapar

Adriatik Mema merr zyrtarisht drejtimin  e bashkisë së Skraparit. Ai ka marrë 4505 vota.

Tepelenë

Tiranë

Deri në orën 04:20 janë numëruar 266 nga 919 kuti, nga të cilat Erion Veliaj udhëheq me 94% të votave.

Tropojë

Rexhe Byberi është kryebashkiaku i ri i Tropojës Kandidati i PS-së Byberi ka marrë 3538 vota.

Ura Vajgurore

Juliana Memaj e PS-së  ka arritur të sigurojë 7,666 vota.

Vau Dejës

Mark Babani 6,010 vota

Vlorë

 

Vora

Agim Kajmaku ka marrë 6208 vota.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike rezultatet e zgjedhjeve lokale zgjedhjet lokale rezultatet e zgjedhjeve lokale zgjedhjet lokale

Sondazh

Poll
Politike 30 Qershor 2019, 21:22

Nisin ethet e votave, hapen kutitë në 7 KZAZ

Pas dorëzimit të materialve zgjedhore në të gjitha KZAZ-të e vendit ka nisur dhe procesi i numërimit. Sipas KQZ-së numërimi ka nisur në katër KZAZ, përkatësisht...

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët