Rajoni

VIDEO/Rrihet me grushta gazetari i njohur në Kosovë, momentet kur autori e godet papushim dhe se lë të hipi në taksi

Sulmi vjen pas raportimeve të gazetarit për ardhjen e mërgatës në Kosovës në kohë pandemie, megjithatë ende nuk dihen zyrtarisht arsyet e dhunës, apo identiteti i agresorit. 
Featured image of article: VIDEO/Rrihet me grushta gazetari i njohur në Kosovë, momentet kur autori e godet papushim dhe se lë të hipi në taksi Momenti i rrahjes

PRISHTINË– Gazetari Valon Syla është rrahur pak minuta më parë në lagjen “Pejton” të Prishtinës, në rrugën “Robert Doll”. Mediat e Kosovës kanë publikuar momentet kur Syla goditet me grushta dhe tenton të largohet me taksi. Sulmi vjen pas raportimeve të gazetarit për ardhjen e mërgatës në Kosovës në kohë pandemie, megjithatë ende nuk dihen zyrtarisht arsyet e dhunës, apo identiteti i agresorit. 

“Rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën se një person është sulmuar fizikisht në lagjen Pejton në Prishtinë. Menjëherë në vendngjarje kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe po merren me rastin”, ka thënë zëdhënësja e Policisë Flora Ahmeti lidhur me rastin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë ndiqni pamjet: 

(f.g/dosja.al)

Shto Koment