PolitikeVirale

VIDEO/ ‘O Ed Rama o b.q’, këngëtari Aleksandër Gjoka shan kryeministrin: Unë të kam besuar se je çun Tirone po qenke kokrra e k…., e ke bërë popullin për të fol me vete! R.pt ku ti kesh bashkë me Saliun dhe Bashën

Të përjashtuar nga çdo ndihmë ekonomike nga qeveria, Gjoka dhe shumë artistë të tjerë të cilët mbijetojnë përmes klubeve të natës ku këndojnë, janë në pritje të një vendimi për hapjen e këtyre ambienteve, por ende pa asnjë njoftim.

TIRANË– Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se nuk e ka përjetuar mirë periudhën e karantinës. Të përjashtuar nga çdo ndihmë ekonomike nga qeveria, Gjoka dhe shumë artistë të tjerë të cilët mbijetojnë përmes klubeve të natës ku këndojnë, janë në pritje të një vendimi për hapjen e këtyre ambienteve, por ende pa asnjë njoftim. E kjo mesa duket ka sjellë revoltën e Gjokës. Përmes një video në rrjetet sociale, Gjoka ofendon kryeministrin Edi Rama. Megjithatë, sharjet nuk i ka kursyer as për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“O kokrra e kurvës mos kujto se bën karantinë, ça karantine… ça mbyll tani lokalet e të gjitha. O të q*** ropt mu në p… ku i ke o të shkë*** ku*vën. Unë të kam besuar se je çun Tirone, po ti qenke një kokrra kur**s, qenke një b.q ti. Ik ore b.q ik ore shkër***të. Kush je ti mo që bën karantinë? E ke bërë popullin për të fol me vete. O të q… ropt mu ku i ke. O Ed Rama o b.q. ku*vë. Kokërr legeni, ik ore legena m…. Ti Ed Rama, Lul Basha, Sali Berisha e të gjithë… Qenkeni kokrra e ku*rvës. Na keni çarë ka*”, dëgjohet Gjoka në video teksa flet tejmase i indinjuar me karantinën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për më shumë ndiqni videon: 

Këngëtari Aleksandër Gjoka ishte në qendër të lajmeve të kronikës së zezë, edhe disa muaj më parë, kur u kap i dehur teksa theu një pikë kontrolli policore. Ai u lirua nga gjykata, dhe që prej asaj kohe, daljet e tij publike kanë qenë më të pakëta.

(F.g/dosja.al)

5 Komente në “VIDEO/ ‘O Ed Rama o b.q’, këngëtari Aleksandër Gjoka shan kryeministrin: Unë të kam besuar se je çun Tirone po qenke kokrra e k…., e ke bërë popullin për të fol me vete! R.pt ku ti kesh bashkë me Saliun dhe Bashën

 1. Te lumte goja
  E ke qare sidomos ato notat lart
  Legjende je

 2. Po si mund te quhet ky kengetar, njeri I kultures?. Vetem I tille Jo. Por vetem I pakulture dhe I manget nga trute. Po pandemia u perhap ne gjith europen e boten. Edhe ti po te ishe km do te veproje njesoj. Turp per fjalorin.

 3. Ata po bejne lloj lloj akti te turpshem dhe shesin e quhen artiste, Gjoka se paska respektuar Ramen familjarsiht nuk u quanka njeri i artit.
  Atij i lumte goja.
  Ju te ndershem po degjoni me femije lloj lloj llumi ne radio e Tv. Po adhurohet Enca e Noizi e Luana e ku ta di une lloj lloj mostre, po nxjerrin asetet ne max e mundshem. Dhe keto po behen shembuj per brezat e ardhshem e prap keni fytyre te pergojoni Sandrin.

 4. Hahahaha fiks e ke thon o Sander

 5. O sander mire ja ke bere qe i ke ofenduar po ata legena qe na kan shtypur me kembe gjate gjith kohes….

Shto Koment