LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO/ Me dy fëmijë të vegjël, familja Lushi e kalon natën jashtë në mes të ftohtit: Përmbarimi na nxorri me forcë nga

2 Dhjetor 2019, 21:50 Nga DOSJA
VIDEO/ Me dy fëmijë të vegjël, familja Lushi e kalon

KORÇË– Familja Lushi në fshatin Poloskë në Devoll do ta kalojë natën jashtë në një çadër të sajuar nga vetë anëtarët e saj, pasi policia i ka nxjerrë jashtë banesës së tyre me kërkesë të zyrës Përmbarimore pas një vendimi të Gjykatës së Korçës.

E afërmja e kësaj familjeje ka dërguar një mesazh denoncues në redaksinë e “JOQ”, ku shprehet se sipas vendimit të Gjykatës, banesa i takon motrës së Alban Lushit, por sipas saj shtëpia është ndërtuar nga vetë kryefamiljari dhe Gjykata e Korçës ka dhënë një vendim të padrejtë.

Në videon e publikuar shihet teksa fokusohen fëmijët e mitur të ulur në një stol dhe teksa mbështillen me xhupat e tyre, nuk e fshehin dot të ftohtin që ndjejnë. Rreth vihet re gjithashtu një burrë që punon për të sistemuar një çadër për familje, teksa është ndezur edhe një zjarr.

Skandali/ Policia e Lleshit nxjerr familjen jashtë në mes të të ftohtit, e afërmja: Po flenë jashtë, janë edhe dy fëmijë on Vidnews.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ! Ju lutem publikohen pak këtë vijon eshte ne devoll te bilishtit ne fshatin poloske si policia e shtetit dhe zyrsa E permbarimit Po e nxjer Këtë familje Alban lushi Jashtë pe shtepise Ju lutem pu blikoeni Sa më shpejt Kanë mbetur jashtë Ju faleminderit Ju lutem publikohen sa më shpejtë se është rast urgjent Joq ju lutem jeni e vetmja faqe qe mund ta bëni publike Ju lutem shume Se thone shtëpitë i ka e motra. Kur ai i ka bërë vete Dhe Tani e kanë nxjerë pe shtepise gjykata e korcesJu lutem Bëjeni publike Na ndihmoni Postojeni Vidjon Ta Shikoj ne te gjith Cfar qeverisje çfarë shteti kemi Gjykata e korçës policia e bilishtit dhe zyra e përmbarimit korrupsioni i math Kanë mbetur jasht është familja e Alban lushit Kanë dhe 2 femije. Jane jashte ne te ftohte me mushama , po rrine ne cader. I nxorren sot ne darke. Ju lutem publikojeni. Faleminderit.

(f.m/dosja.al)

 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Aktualitet Aktualitet devoll FAMILJA LUSHI korce devoll FAMILJA LUSHI korce

Sondazh

Poll

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës