Aktualitet

“Unë të vras”/ Bujar Kapexhiu kërcënon Mustafa Nanon: I pafe, mendon se je ateist por…

VIDEO
Teksa po diskutonin në lidhje me fyerjet ndaj feve, referuar debatit mes Turqisë dhe Francës, Nano tha se Kapexhiu është i aftë edhe të vrasë nëse fyhet.
Featured image of article: “Unë të vras”/ Bujar Kapexhiu kërcënon Mustafa Nanon: I pafe, mendon se je ateist por… Mustafa Nano dhe Bujar Kapexhiu

TIRANË– Bujar Kapexhiu ka kërcënuar hapur analistin Mustafa Nano. Teksa po diskutonin në lidhje me fyerjet ndaj feve, referuar debatit mes Turqisë dhe Francës, Nano tha se Kapexhiu është i aftë edhe të vrasë nëse fyhet.

Këtë gjë, Kapexhiu e pranoi hapur, dhe sa se nëse Nano mund t’i fyejë gjënë e shenjtë, ai edhe mund ta vrasë. Kapexhiu shkoi më tej, teksa tha se Nano e quan vete atesit, por për të është thjesht një i fe.

Pjesë nga biseda

Mustafa Nan0 (drejtuar Kapexhiut): Ky edhe të vret…

Bujar Kapexhiu: Nëse do të më fyesh në gjënë e shenjtë Nano, unë ty të vras…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mustafa Nano: Po ja, e tha vetë.

Bujar Kapexhiu: Në qoftë se Muçi e quan veten ateist, unë e quaj të pafe, le të mbajë atë të tijën dhe nuk ka pse të fyejë një të shenjtë që e do filani dhe filani. Mos e vendos në pozicione që janë denigruese dhe fyese Karikaturistët francezë marrin guximin dhe e vizatojnë në karikaturë, por pranojmë këtë, por mos e vendos në situata të turpshme…

(f.m/dosja.al)

Shto Koment