LIVE UPDATES
Bota

U zhduk krejt papritur/ ZBULOHET misteri për të dashurën e Vladimir Putin, mediat: Presidenti rus e la të lirë për të vaz

16 Tetor 2020, 19:27 Nga DOSJA
U zhduk krejt papritur/ ZBULOHET misteri për të dashurën e

RUSI- Ajo ishte gjimnastja kampione olimpike e quajtur “gruaja më fleksibël e Rusisë”, e cila pozoi nudo për një revistë për burra. Sipas medias në fjalë pasi u lidh me Vladimir Putin për 12 vjet dhe dyshohet se lindi binjakë nga presidenti, Alina Kabaeva është zhdukur.

The Sun zbuloi zhdukjen e saj javën e kaluar, historia u ndoq në të gjithë botën – përveç në Rusi, ku media zyrtare qëndroi e heshtur. Alina, 37-vjeç, nuk është parë në publik që kur besohej se ishte dy muaj shtatzënë me dy djem. Gjithashtu, thuhet se ka lindur në një klinikë në Moskë në prill të vitit të kaluar – megjithëse zyrtarisht u mohua. Sipas disa raporteve, foshnjat janë e katërta dhe e pesta e saj nga Putini.

Një herë, ajo tha: “Unë kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Duhet të respektohet”.

Pyetja shtrohet se nëse Alina ka një familje më Putin, atëherë, ku është “zonja e parë e Kremlinit”?

Disa thonë se ajo është në Itali duke rritur fëmijët e saj. Në një vend ku armiqtë e presidentit shpesh zhduken pa gjurmë, duhet të ketë shans që shpjegimi të jetë më i lig.

Në një vend ku armiqtë e Presidentit shpesh zhduken pa gjurmë, duhet të ekzistojë mundësia që të ketë edhe shpjegime të tjera.

Por një gjë është e sigurt, Alina nuk është zhdukur sepse nuk e duron dot vëmendjen. Ajo bëri emrin e saj në Olimpiadën e Sidneit në vitin 2000 dhe më pastaj e bë e famshme me një xhirim nudo në vitin 2004, e veshur me pak rroba, fotografi i saj Mikhail Korolov ishte shprehur me fjalët “As që kisha nevojë ta bindja. Ajo sillej shumë natyrshëm. Ajo është plot seks”.

Në këtë kohë Alinës ju hoqën 6 medaljet e saj nga kampionati botëror ku u akuzua për doping dhe ndodhi takimi i saj i parë më Putinin. Presidenti asokohe ishte i martuar, kurse ajo ishte në lidhje me një oficer policie. Deri më tani edhe shoqja e saj Lyasan Utiasheva, drejtuese televizive me 4.9 milion ndjekës në rrjetet sociale, thotë se ajo nuk ka mundur të kontaktojë me ish-shoqen e saj Alina.

Në pranverën e vitit 2008, një gazetë në pronësi të ish kolegut spiun të KGB-së së Putinit, Alexander Lebedev pretendoi se Alina ishte e lidhur romantikisht me Putinin.

Miliarderi Lebedev e mbylli gazetën në përgjigje, duke përmendur vështirësi financiare, por një burim në gazetë këmbënguli se historia ishte e drejtë. Putini mohoi pretendimet, duke përplasur “ata që me hundët e tyre dhe fantazitë erotike zhyten në jetën e të tjerëve”. Trajneri dhe i besuari i saj Irina Viner – gruaja e oligarkut rus dhe ish-aksionarit të Arsenal FC Alisher Usmanov – tha me vetëdije: “Kur Alina të gjejë kohën e duhur, ajo do ta thotë vetë. Unë jam thjesht e lumtur për të. ”

Në korrik 2008, gazeta Sobesednik pretendoi se Alina anuloi pjesëmarrjen në një shfaqje në TV “për shkak të shtatzënisë së saj”. Raporti u zhduk shpejt nga faqet e internetit. Pastaj në pranverën tjetër tabloidi Express pretendoi se Alina kishte lindur.

(A.K.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota alina kabaeva vladimir putin alina kabaeva vladimir putin

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave