Showbiz

U përfol për një diss ndaj Mozzik-ut, reagon ashpër Noizy: Këto janë për tu…

Mozzik duket se ishte kujdesur që tekstin e këngë t'ia kushtonte ish-partneres së tij, Loredanës.
Featured image of article: U përfol për një diss ndaj Mozzik-ut, reagon ashpër Noizy: Këto janë për tu… Reperi Noyzi dhe Mozzik

Reperi Mozzik mbremjen e kaluar ka hedhur në treg projektin e tij më të fundit muzikor të titulluar “Dhelpër Dinake”. Kënga duket se është pritur mjaft mirë nga fansat e reperit pasi që në orët e para të publikimit ka marrë mijëra klikime.

Mozzik duket se ishte kujdesur që tekstin e këngë t’ia kushtonte ish-partneres së tij Loredanës.

“Dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate. Jena lodh tu bo debate. Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake. S’ka ma debate, kaq e pate. Hiqmu prej qafe”, është refreni i këngës së reperit që tregon se raporti i tij me Loredanën ka qenë në një krizë.

Duket se ndjekësit nuk kanë vënë re vetë se kënga është një dedikim por dhe se klipi është i kopjuar nga reperi Noizy, që u përfol dhe që i ka bërë një diss.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por duket se nga reagimi i fundit i Noizy-t, të gjitha këto teza bien dhe reperi jo që nuk i ka bërë diss Mozzikut, por as nuk mendon që ai ti ketë kopjuar iden e klipit.

Noyzi ka publikuar në Instastoryn e tij një bised të bërë në WhatsApp ku pytet për diss-in: “Postove diçka a?”

Reperi i është kthyer duke i sqaruar të vërtetën, “Gënjejnë, duan që të fusin njerëzit në sherr, këto janë për tu .. ropt, iu kamë bërë bllok të gjithave”-shprehet Noizy ne bisedë.

Postimi i Noizyt në Instastory

Kujtojmë që marrëdhënia mes dy reperëve herë pas here ka qenë e tensionuar, nuk dimë si vazhdon marrëdhënia e tyre por reagimi i Noizyt tregon për një qetësim të situatës.

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment