LIVE UPDATES
Sport

U akuzua për përdhunimin e ish-gruas së shqiptarit, Cristiano Ronaldo nuk i shpëton gjyqit. Avokatët ‘në sulm’

24 Maj 2019, 09:51 Nga DOSJA
U akuzua për përdhunimin e ish-gruas së shqiptarit, Cristiano

Vite më parë, ish-modelja Kathryn Mayorga hodhi akuza të forta ndaj futbollistit të famshëm, Cristiano Ronaldo, duke pretenduar se e kishte përdhunuar. Kjo çeshtje u përfol gjatë dhe në mediet shqiptare për faktin se gruaja në fjalë kishte qenë e martuar me një barist shqiptar që jetonte prej vitesh në Amerikë.

U duk sikur u la pas kjo çeshtje, por kësaj radhe avokatët e Kathryn Mayorga i kanë gjurmuar adresën Cristiano Ronaldos, të cilët avokatët e futbollistit ishin munduar ta mbanin sekrete.

Ylli i Juventusit mohon përdhunimin e ish-modeles, Kathryn Mayorga në një hotel në Las Vegas

Sulmuesi i Juventus kundërshton me forcë pretendimet se sulmoi ish-modelen, Kathryn Mayorga në një hotel në Las Vegas dhjetë vjet më parë

Avokatët e zonjës Mayorga, nisën ‘të sulmonin’ superstarin e futbollit në tetor, kur policia amerikane rihapi rastin.

Ekipi ligjor i Ronaldos ka qenë duke u përpjekur të heqë dorë nga rasti dhe gazetat thonë se avokatët e futbollistit nuk kanë pranuar të ndihmojnë në gjetjen e shtëpisë së tij.

Por tani, adresa e 34-vjeçarit në Turin, në Itali është gjetur më në fund, pas një gjurmimi përmes të dhënave të pronave, të mbajtura nga Autoriteti Qendror i Italisë, ka raportuar “The Mirror”.

Avokatët që përfaqësojnë ish- modelen, Mayorga pritet të dërgojnë dokumentin e thirrjeve gjyqësore në javët e ardhshme, sapo të përkthehet.

Një zëdhënës i Ronaldos nuk pranoi të komentojë mbrëmë, por këmbënguli që pretendimet e lëshuara ishin “krejtësisht të rreme”.

Si u takuan Cristiano Ronaldo dhe Kathryn Mayorga?

 Zonja Mayorga u takua me Ronaldon në klubin e natës në Las Vegas në vitin 2009. Sipas një videoje, ata po kërcenin në zonën VIP të klubit të natës “Rain”,  brenda “Palms Casino Resort” ku edhe punonte 25-vjeçarja, zonja Mayorga.

Ajo pretendoi se ylli i futbollit e përdhunoi atë në suitë luksoze dhe pranoi se ajo “ndihej e frikësuar”.

Ronaldo mohon me forcë pretendimet shpërthyese. Në kohën kur u shfaqën këto akuza, futbollisti u përgjigj: “Unë mohoj fuqishëm akuzat që po lëshohen kundër meje. Përdhunimi është një krim i neveritshëm që shkon kundër çdo gjëje për të cilën jam dhe besoj. I prirur për të qartësuar emrin tim, unë refuzoj të ushqehem me spektaklin e krijuar nga njerëz që duan të promovojnë veten e tyre me shpenzimet e mia”.

Burimi: The Sun

(R.L/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport cristiano ronaldo futbollist kathryn mayorga perdhunim cristiano ronaldo futbollist kathryn mayorga perdhunim

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra