LIVE UPDATES
Sport

Trajneri Reja i dyzuar për formacionin, Kombëtarja do të ketë ndryshime ndaj Çekisë

8 Qershor 2021, 13:37 Nga DOSJA

ÇEKI – Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme, ndeshjen e dytë miqësore, atë me Republikën Çeke.  Pak ditë nga paraqitja pozitive dhe barazimi 0-0 me Uellsin, skuadra kuqezi është përpjekur të rikuperohet, pasi ngarkesa fizike ka qenë jo e vogël.

Për këtë edhe trajneri Edi Reja është në dyzim sa i përket formacionit të Kombëtares. Nga njëra anë po përpiqet të lërë pushim disa lojtarë, që u aktivizuan në ndeshjen e parë dhe nga ana tjetër, nuk dëshiron të prishë ekuilibrat e ekipit.

Paraqitja pozitive e portierit Gentian Selmani, e bën atë që të jetë në formacionin e parë mbrëmjen e sotme përballë Çekisë, ndërkohë që në dyshim do të jetë Marash Kumbulla për energjitë e shpenzuara në ndeshjen e shkuar. Si rrjedhojë mbrojtja e sotme do të jetë me tre lojtarë në qendër: Gjimshitin, Ajetin, Ismajlin, më pas nga krahët do të jenë Veseli në të djathtë dhe Trashi në të majtë.

Ndërkohë, në mesfushë pritet gjithashtu të ketë ndryshime, të lihet në stol për të pushuar kapiteni Amir Abrashi dhe në vend të tij në qendër të jetë Ramadani, Laçi dhe Kallaku. Gjithashtu në sulm do të lihet pushim dyshja Cikalleshi dhe Balaj, për të aktivizuar Manajn me Seferin.

Mungesat e shumta dhe situata jo shumë e mirë fizike e lojtarëve, duke qenë se të gjithë vijnë pas një sezoni futbollistik të ngjeshur, e ka bërë Edi Rejan të jetë i pavendosur sa i përket 11-shes përfundimtare, për të cilën do të presë deri çastet e fundit.

Edhe në seancën e fundit stërvitore mbrëmjen e djeshme, ka provuar disa variante duke u konsultuar edhe me lojtarët për gjëndjen e tyre në prag të këtij takimi, i cili do të startojë në orën 20:15 dhe do të trasmetohet në Digitalb.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport republikën çeke shqiperia skuadra kuqezi uellsin republikën çeke shqiperia skuadra kuqezi uellsin

Sondazh

Poll
Sport 8 Qershor 2021, 08:54

Ceferini: “Një Europian si ky, kurrë më”!

SHBA– Nuk do të ketë më kurrë një Europian të shpërndarë si ky, kështu mendon presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin dhe këtë e ka shprehur në intervistën e ti...

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë