LIVE UPDATES
Sport

Sinan Idrizi tërhiqet nga Flamurtari, pasi e rrëzoi në kategori të dytë

8 Qershor 2021, 07:59 Nga DOSJA
Sinan Idrizi tërhiqet nga Flamurtari, pasi e rrëzoi në kategori

TIRANE – Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ka deklaruar se mbyll kontratën e tij me vlonjatet më datë 30 qershor duke i dhënë fund kësaj historie 7-vjeçare. Pas rënies në Kategorinë e Dytë të klubit vlonjat, Idrizi duket se është gati të largohet, siç e theksoi disa herë në “Procesi Sportiv”, por duke paralajmëruar se nuk do të paguante borxhet që kishte gjetur në këtë klub,

“Kjo ishte vazhdimësia e asaj që kemi bërë gjatë kësaj kohe. Pastaj zi, gri apo e bardhë pak rëndësi ka. Është vetëm vazhdimësi.

Flamurtari është i dënuar e bllokuar, nga një sërë mospagesash ndaj lojtarëve të dytë a të tretë. Ka një vit që është kështu. Unë e hapa në janar të vitit të kaluar nëpërmjet llogarisë time personale, nuk na u krijua mundësia që ta bënim përsëri.

Kjo histori fiksohet shumë thjesht, më datën 20 qershor. Unë kam lajmëruar ata të borxheve që të shlyejnë borxhet që kam deri më datë 30. Nuk do të vazhdoj më këtë histori, është histori e mbyllur. Pastaj të tjerët të marrin përgjegjësitë që kanë.

E kam thënë para një viti që nuk ka bërë ofertë askush. Kam thënë që nëse ka histori tjetër me ligjin për sportin, bashkëpunimin e unë do të zgjedh. Nuk e gjeta rrugën e daljes. Në 7 vjet nuk kam harxhuar asnjë qindarkë nga asetet publike të qytetit.

Unë do të lë një familjar, si ai që kam marrë me 500 milionë borxhe, me datë 30 më pyetni se sa borxhe ka Flamurtari. Unë jam kapitalist dhe nuk jam ëndërrimtar me përralla, unë jam krenar që qytetit tim i kam kursyer 10 milionë dollarë investim, nuk kam marrë asnjë qindarkë.

Më datë 30 qershor, Sinan Idrizi do të mbyllë zyrtarisht kontratën me Flamurtarin, do të mbyll detyrimet që janë shkaktuar nga Sinan Idrizi. Se çfarë ndodh pastaj të jenë personat që flasin lart e poshtë e shkruajnë”, tha Idrizi.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN