LIVE UPDATES
Sport

Tirana kryesuese, në sytë e Orges Shehit: “Meritojmë notën 8 deri 9 deri tani”!

27 Dhjetor 2021, 14:34 Nga DOSJA
Tirana kryesuese, në sytë e Orges Shehit: “Meritojmë

TIRANE Me 10 fitore 3 barazime dhe vetëm dy humbje, Tirana e mbylli këtë vit 2021 në krye të Abissnet Superiroes, duke merituar vendin falë edhe lojës së bërë në këto 15 javë kampionat. Në një intervistë për ‘Top Channel’, Orges Shehi trajneri i bardhebluve analizon këtë sezon të ri të ekipit të tij, duke e filluar me vlerësimin e deritanishëm.

“Skuadra meriton një note të mirë, sepse ka dhënë gjithçka në fushë. Perfeksion nuk ka, por vetes dhe ekipit do t’i vendosja notën 8 deri në 9”.

Po cila ka qenë fitorja më e rëndësishme nga këto të 10-ta?

“Unë mendoj se të gjitha fitoret kanë qenë të rëndësishme. Fitore e bukur ka qenë ajo e Vllaznisë në Shkodër. Ishte një ndeshje që e kisha merak, pasi vinte pas fitores në derbi me Partizanin. Kur fituam të pastaj tregoi që skuadra ka mentalitet. Ndërsa më emocionuesja ka qenë ndeshja e fundit derbi”.

A është kjo skuadra juaj?

“Limiti jonë nuk është ky. Ne kemi elementë cilësorë, kemi fanelën që është fanelë e rëndë, kemi tifozerinë më të mire në vend që na ndihmon shumë. Të gjitha këto na motivojnë për të kërkuar gjithmonë më tepër”.

Si ka rezultuar merkato e Tiranës?

“Kemi godit në shenjë, sepse të gjithë lojtarët që kemi marrë apo kemi afruar nga të rinjtë, janë lojtarë që po japin kontribut të madh. Ka qenë një specificë që e kam kërkuar shumë është që lojtarët veç cilësive të mos kenë luajtur në klubet e tyre për shkak të burokracive ose mosmarrëveshjeve në klubet e tyre. Kemi rastin e Xhixhës, Totres, apo Limajt. Këta lojtarë kanë patur vështirësi me dokumentat apo mospërputhje me klubet dhe mendoja që këta lojtarë duke patur këto vështirësi kur vijnë këtu kanë një marsh më tepër për të treguar”.

Largimi i Çelhakës ju la një boshllkë që nuk e rikuperuat dot për shkak fatesh, ndërkohë që edhe Ismajilgeci është drejt largimit, ndërsa Ngo me gjasë do të mungojë gjatë. A do të ndërhyni në merkato tani në janar?

“Të jemi koshientë, jemi të ndërgjegjshëm që janari nuk të jep shumë mundësi, jam një person që nuk më pëlqen të marrë lojtarë me video apo me Youtube”.

Në fund Shehi na tregon edhe një sekret të vogël në lidhje me komunikimin e tij me lojtarët dhe synimet e përbashkëta.

“Në fillim të kampionatit i pata bërë një pyetësor lojtarëve për ëndrrat që kishin kur ishin fëmijë, ku janë sot dhe ku duan të jenë, pra ëndrrat për të ardhmen. Të gjithë kishin si objektiv që të marrin kampionatin me Tiranën dhe po të gjithë kishin si objektiv që të luanin jashtë. Këto janë objektiva të mundshme, që e mbajnë lojtarin në punë dhe kjo është diçka e mire për trajnerin”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport Bardheblutë konfirmojnë Drejtori i përgjithshëm i Partizanit në derbi me Partizanin Oreges Shehi Orges Shehi trajneri i bardhebluve Bardheblutë konfirmojnë Drejtori i përgjithshëm i Partizanit në derbi me Partizanin Oreges Shehi Orges Shehi trajneri i bardhebluve

Sondazh

Poll

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri