Politike

‘Takohesh skutave në Selenicë natën’/ Presidenti publikon fotot, reagon ASHPËR: Me gënjeshtra të orkestruara nga kryeoligarku kujtojnë se do më pengojnë, kot lodhen…

 • Blushi i drejtohet gazetarit: Zoti Mero, mos ju fshi mashtrimit publik, je i kapur në flagrancë!
 • Meta shkruan se gënjeshtrat që orkestrohen nga kryeoligarkia nuk do ta frenojnë që ai të bëjë detyrën e tij. Ndër të tjera kreu i shtetit shkruan se takimi publik që u bë në Selenicë në një media në vend është paraqitur si takim me veteranë për LSI.
  Featured image of article: ‘Takohesh skutave në Selenicë natën’/ Presidenti publikon fotot, reagon ASHPËR: Me gënjeshtra të orkestruara nga kryeoligarku kujtojnë se do më pengojnë, kot lodhen… Ilir Meta

  TIRANË– Presidenti i vendit, Ilir Meta ka ndarë në profilin e tij të ‘Facebook’ artikullin e mediave pranë qeverise, gazeta Tema, e cila shkruan se presidenti ka zhvilluar takime të fshehta në Selenicë. Shkrimi është bazuar në një takim që ka bërë Meta në Selenicë, nga ku ka publikuar dhe vetë foto në rrjetin e tij social.

  Meta ka reaguar me anë të një shkrimi, aty ku bën të ditur se gënjeshtrat që orkestrohen nga kryeoligarkia nuk do ta frenojnë që ai të bëjë detyrën e tij. Ndër të tjera kreu i shtetit shkruan se takimi publik që u bë në Selenicë në një media në vend është paraqitur si takim me veteranë për LSI.

  POSTIMI:

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Referendumi i 25 prillit do të përmbysë me votë plebishitare klikën oligarkike, që rrjep dhe mashtron shqiptarët prej kohësh. Tmerri i tyre është angazhimi publik i Presidentit të Republikës në mbrojtje të Kushtetutës dhe votës së lirë. Ndaj me gënjeshtra të orkestruara nga kryeoligarku e të bëra publike në mediat e kapura prej tij, kujtojnë se do të frenojnë Presidentin të bëjë detyrën kushtetuese për të mbrojtur votën e lirë të qytetarëve shqiptarë, që është fuqia dhe e ardhmja e tyre. Kot lodhen me shpifje, shantazhe, frikësime, gjoba arbitrare, fabrikime sondazhesh të gënjeshtra për të demoralizuar qytetarët të votojnë apo me blerje “opozitarësh”, që kurrë nuk kanë mbrojtur interesin publik e kombëtar por që mendojnë vetëm për “përsheshin” e radhës.Shqiptarët do të votojnë më 25 prill 2021 për lirinë e dinjitetin e tyre, si asnjëherë më parë në këto 30 vite.Më 25 prill 2021, Demokracia do triumfojë mbi oligarkinë dhe qytetaria mbi marrëzinë. Presidenti ka vetëm një votë, si çdo qytetar i këtij vendi dhe do të votojë kundër oligarkisë, që ka nëpërkëmbur Kushtetutën, ligjet dhe të drejtat e njeriut dhe që po mban peng të ardhmen europiane të vendit.Një garanci më shumë se Referendumi do triumfojë në 25 prill është edhe rreshtimi kundër tij, i Gazetës Tema, të denoncuar edhe në raportin e Parlamentit Europian, si media më e pabesueshme në Shqipëri e Europë dhe si një nga shpërndarëset më të mëdha të lajmeve të rreme.
  Ja një tjetër provë se si takimin publik të bërë në Selenicë nga Presidenti në datën 18 janar 2021, për çështjen e rrugës, kjo gazetë e paraqet si takim me veteranë për LSI.

  Postimi

  Kryeministri Edi Rama ka akuzuar vazhdimisht presidentin e vendit për takimet që zhvillon në Selenicë e sidomos në Vlorë. Në daljet e fundit publike, Rama është shprehur se Meta ka kohë që nuk është më president dhe shpërdoron detyrën në favor të partisë që administrohet formalisht nga e shoqja. Ndër të tjera ai ka thënë se presidenti shkon në Vlorë natën me makina që nuk janë të protokollit përkatës.

  (A.B)/Dosja.al

  Etiketa:

  Shto Koment