LIVE UPDATES

shqiperia u-21

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Bushi optimist: “Kemi 40-50 lojtarë të përzgjedhur, Shqipëria U-21 shkon lart” - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Bushi optimist: “Kemi 40-50 lojtarë të përzgjedhur, Shqipëria U-21 shkon lart”

30 Mars 2021, 05:01 Nga DOSJA
Bushi optimist: “Kemi 40-50 lojtarë të përzgjedhur,

TIRANE – Shqipëria U-21 është grumbulluar dhe për 10 ditë trajneri Alban Bushi ka pasur mundësinë të shohë elementë të rinj, pjesë e kampionatit tonë dhe lojtarë që vijnë edhe nga jashtë. Trajneri i Shpresave vlerëson grumbullimin e bërë dhe flet edhe për tema të tjera për fshf.org.

“Mendoj se ka qenë një grumbullim që ia ka vlejtur shumë për ndeshjen e radhës që kemi në Andorra në qershor, megjithëse do të donim një kundërshtar për të bërë një ndeshje miqësore në Tiranë, por për shkak të pandemisë në të gjithë botën, kundërshtarë nuk gjetëm. Kemi luajtur me Tiranën dhe nesër do të luajmë me Bylisin për të pasur një ide më të qartë për lojtarët që kemi të grumbulluar. Janë shumë lojtarë të rinj, pothuajse 15 lojtarë që nuk kanë qenë të grumbulluar më parë, është një grup komplet tjetër.

Jam shumë i kënaqur, kanë dhënë maksimumin në stërvitje, kanë qenë shumë të përqendruar, e kanë vlerësuar fanellën e Kombëtares. Shpresojmë të vazhdojmë kështu”, ka deklaruar fillimisht Bushi, i cili më pas i është rikthyer duelit me Tiranën në fundjavë.

“Ndeshja me Tiranën na ka vlejtur shumë, bëmë një ndeshje shumë të mirë, në përgjithësi. Patëm dhe disa gabime, që mendoj se do të përmirësohemi në ditët në vazhdim. Nesër me Bylisin do të jemi diçka tjetër. Do t’i japim mundësi edhe lojtarëve të tjerë që luajtën pak minuta dhe të kemi edhe një ide më të qartë për lojtarët e thirrur në këtë grumbullim”.

Në lidhje me lojtarët që grumbullohen dhe duelin me Andorrën në qershor, Bushin shton: “Janë shumë lojtarë që nuk kanë ardhur, 10-12 lojtarë, të cilët nuk kanë ardhur për shkak të pandemisë, sidomos lojtarët e Anglisë, 4-5 veta, të Kroacisë dhe Italisë. Shpresojmë që t’i kemi në grumbullimin e ardhshëm. Pothuajse kemi 40-50 lojtarë, nga këta do mundohemi të marrim më të mirët, për këtë nuk duhet t’i ngeli qejfi asnjërit.

Në qoftë se dikush është në këtë grumbullim dhe jo në tjetrin, do të jetë gjithmonë nën vëzhgimin tonë, por ne jemi të detyruar të zgjedhim më të mirët. Prandaj quhet ekip Kombëtar sepse përfaqëson një Shqipëri të tërë. Unë jam i kënaqur nga çunat dhe mendoj se do të bëjmë një sezon shumë të mirë.

Ka kohë për të përgatitur ndeshjen e Andorrës, me 4 qershor që është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne për ta filluar me këmbë të mbarë dhe do të shikojmë ato lojtarë që janë më në formë, ata që do të kenë më shumë minuta për të përballuar ndeshjen me Andorrën atje. Andorra është një ekip i bezdisshëm, nuk mendon të ndërtojë, por mendon gjithë kohës të shkatërrojë. Kanë strategjinë e tyre dhe e bëjnë shumë mirë, por ne gjithsesi nuk është se do të biem në grackën e atyre. Do të jemi shumë të qetë për ta përballuar me sukses dhe shpresoj që do t’ia dalim me sukses”.

B.T (Dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sport sport

Sondazh

Poll
Sport 29 Mars 2021, 16:13

Cungohet lista kuqezi përpara San Marinos

SAN MARINO – Përfaqësuesja kuqezi ka mbërritur pasditen e sotme në San Marino, ku do të zhvillojë ndeshjen e fundit të këtij grumbullimi për eliminatoret ...

Sport 29 Mars 2021, 13:50

Toni Kros heq dorë nga kombëtarja gjermane

GJERMANI – Toni Kroos vendos të tërhiqet nga përfaqësuesja e Gjermanisë. Futbollisti i mirënjohur teuton duket se ka marrë vendimin e vështirë për të hequr dorë...

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive