LIVE UPDATES

salernitana

Sport 14 Shkurt 2021, 18:25

Zyrtare, Grasadonia trajneri i ri i Peskarës…

ITALI – Xhanluka Grasadonia, zyrtarisht është trajneri i ri i Peskarës. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi abrucez. Grasadonia, që do të zëvendësojë ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Alarm në Seria A! Salernitana në prag të përjashtimit. Çfarë do të ndodhë më tej…? - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Alarm në Seria A! Salernitana në prag të përjashtimit. Çfarë do të ndodhë më tej…?

16 Dhjetor 2021, 15:33 Nga DOSJA
Alarm në Seria A! Salernitana në prag të përjashtimit.

ITALI – Salernitana ka afat deri më 31 dhjetor, për të paraqitur oferta të pranueshme në Federatën Italiane të Futbollit (FIGC) për të vazhduar Serinë A 2021/22.

Kushti është, që ‘pronarët e rinj’ duhet të jenë njerëz të shkëputur nga ish-pronari Claudio Lotito (president i Lazios), të gatshëm për të marrë përsipër aktivitetin e klubit nga Kampanja. Por çfarë do të ndodhte nëse kjo situatë nuk do të zgjidhet?

Rruga më logjike, në rast të përjashtimit të Salernitanas, është ruajtja e numrit të 19 klubeve në Serinë A dhe shtimi automatik i tre pikëve për secilën skuadër (një lloj fitoreje në tavolinë për fazën e dytë), duke ruajtur kështu rezultatet e fazës së parë. Alternativa e dytë do të ishte mbajtja e Salernitanës në mënyrë të jashtëzakonshme në Serinë A deri në fund të kampionatit.

Po ata, të cilëve Salernitana u ka marrë pikë? Salernitana deri më tani ka fituar 8 pikë në renditje: këto janë rezultat i dy fitoreve () dhe dy barazimeve (kundër Veronës dhe Cagliarit). Skuadrat e sipërpërmendura, pra, në rast përjashtimi të klubit nga Kampanja nga Seria A, do të ishin të vetmet që do të kishin humbur 3 ose 2 pikë gjatë rrugës, në varësi të rezultatit.

Po çfarë do të ndodhë deri më 31 dhjetor? Deri më sot, asnjë nga ofertat e marra për blerjen e U.S. Salernitana 2021 nuk është e pranueshme, në përputhje me aktin “Trust Salernitana 2021”, pasi ofertuesit nuk ka demonstruar ekzistencën e kërkesave të duhura ekonomike, kapitale dhe financiare, për të përfunduar transaksionin.

Megjithatë, administratorët e besuar të klubit vazhdojnë punën dhe mund të sigurojnë vazhdimësinë në mandatin e tyre deri në përfundim të sezonit, nëse do të bihet dakord me FIGC.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport 'pronarët e rinj' duhet të jenë njerëz të shkëputur nga ish-pronari claudio lotito (president i lazios) kalendari i seria a kundër genovas dhe venecias kundër veronës dhe cagliarit oferta të pranueshme në federatën italiane salernitana ka afat deri më 31 dhjetor 'pronarët e rinj' duhet të jenë njerëz të shkëputur nga ish-pronari claudio lotito (president i lazios) kalendari i seria a kundër genovas dhe venecias kundër veronës dhe cagliarit oferta të pranueshme në federatën italiane salernitana ka afat deri më 31 dhjetor

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra