LIVE UPDATES

moderatorja

Art&Argëtim 8 Maj 2020, 07:14

TIRANË– Moderatorja, Rudina Magjistari me anë të një postimi në rrjete sociale ka treguar se jo çdo gjë ndodh pas kuintave, gjatë transmetimit të nj...

Art&Argëtim 30 Prill 2020, 11:05

TIRANË- Moderatorja Albana Osmani, ka ardhur me një tjetër reagim, pas deklaratës së saj në emisionin “Vizioni i Pasdites”. Ajo ka treguar që patjetër do t...

Art&Argëtim 15 Prill 2020, 12:08

TIRANË- Tashmë gjyshja e Dojnës është një personazh i njohur për publikun shqiptar. Moderatorja Dojna Mema poston shpesh video argëtuese me gjyshen e saj, ...

Art&Argëtim 27 Janar 2020, 09:20

TIRANË– Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, kanë vizituar muzen “Krakowa”, duke ndarë mjaft detaje të dhimbshme nga keqtrajtimi i hebre...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Teleshikuesja zbulon se moderatorja amerikane ka tumor në gjendrat tiroide, gazetarja: Nëse nuk do të merrja atë email, kanc - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Teleshikuesja zbulon se moderatorja amerikane ka tumor në gjendrat tiroide, gazetarja: Nëse nuk do të merrja atë email, kanc

29 Korrik 2020, 17:02 Nga DOSJA
Teleshikuesja zbulon se moderatorja amerikane ka tumor në gjendrat tiroide,

AMERIKE– Një moderatore amerikane është diagnostikuar me kancer pasi një shikuese pa një kokërr në qafën e saj dhe e paralajmëroi që mund të ishte tumor.

Victoria Price shkroi në Twitter që do ti nënshtohej operacionit për të hequr tumorin nga gjëndrat e saj tiroide.

Ngjarja ndodhi gjatë muajit qershor kur një grua e pa Price në TV dhe vërejti një kokërr të dyshimtë në qafën e saj. Gruaja menjëherë i shkroi email Victoria’s.

Përshëndetje, sapo e pash lajmin tuaj. Ajo që më brengosi është një kokërr në qafën tënde. Të lutem kontrollojë gjëndrat tua tiroide. Ma kujtoi qafën time. Në rastin tim doli të jetë kancer. Kujdesu për veten,” tha gruaja e cila kishte vendosur gjithë këtë tekst në titullin e emailit.

Price tha se ishte i dashuri i saj që e kishte shtyrë të caktonte një takim te mjeku.

I dashuri im, i cili i di tendencat e mia për të zvogëluar gjërat dhe për të menduar që jam e pamposhtur, më shtyri të marr telefonin dhe të thërras doktorin për të caktuar një vizitë. Nëse nuk do të merrja atë email, kurrë nuk do të vizitohesha nga doktori. Kanceri do të përhapej më shumë. Është një mendim shumë shqetësues. Gjithmonë do të jem falënderues ndaj gruas që më shkroi emailin.”

Ajo iu nënshtrua një operacioni për të hequr tumorin dhe disa nyje limfatike dhe për fat të mirë kanceri ishte përhapur në një masë të kufizuar. Tani ajo do të duhet t’i nënshtrohet trajtimit të mëtejshëm por më e keqja duket se ka kaluar.

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz moderatore tumor moderatore tumor

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 29 Korrik 2020, 15:43

FOTO-LAJM/ Baste për të infektuarit me COVID-19

TIRANË- Qytetarët kanë nisur vendosjen e basteve për shifrat e të infektuarve në Shqipëri. Sot teksa përfaqësuesja e ministrisë së Shëndetësisë lexonte dek...

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal