LIVE UPDATES

loredana

Art&Argëtim 21 Dhjetor 2019, 14:13

Mozzik merr dhuratën me të bukur nga fansja e tij

TIRANË- Mozzik është një ndër reperët më të suksesshëm dhe të dashur për publikun shqiptar.Prej disa muajsh është shumë i komentuar në mediat rozë, për lid...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu Loredana arrestimin pas jetës mes luksit të shfrenuar - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu Loredana arrestimin pas jetës mes luksit të shfrenuar

8 Maj 2019, 15:09 Nga DOSJA
“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu

Reperja me origjinë shqiptare, Loredana Zefi u arrestua një natë më parë nga policia zvicerane. Ajo akuzohet të ketë mashtruar një çift zviceranësh, në bashkëpunim me të vëllanë Beratin dhe t’u ketë marrë atyre rreth 900 mijë franga, para kesh dhe të mira materiale.

Mirëpo ditën e sotme ajo u lirua nga qelia me arsyetimin se nuk përbën rrezikshmëri për t’u arratisur.

Por të ndalemi pak në jetën luksoze që bënte Loredana….

Kushdo që e ka ndjekur në rrjetet sociale, apo ka dëgjuar këngët e saj e ka kuptuar që Loredana ka bërë një jetë ku nuk mungojnë paratë e pafundme dhe makinat luksoze.

Nuk mund të lëmë këtu pa përmendur suksesin e këngës “Bonnie and Clyde”. Të frymëzuar nga çifti i kriminelëve amerikanë, Loredana dhe Gramoz Aliu, i njohur ndryshe si Mozzik sollën bashkëpunimin që do tu hapte dyert e klikimeve, por që do t’u kthehej në boomerang në jetën e vërtetë.

Njësoj si çifti amerikan, Loredana shfaqet në klip, në bashkëpunim me partnerin e saj, që në rastin konkret është Mozzik.

Të dy me armë në duar, mashtrojnë, vjedhin banka. I veshur me markat më të shtrenjta, Mozzik shfaqet në klip si ‘instruktori’ i Loredanës në grabitjet që duhet të bëjnë së bashku. Të maskuar dhe me armë në duar, ata futen ne biznese të ndryshme, banka, terrorizojnë njerëzit dhe u marrin paratë.

Më pas shijojnë çdo gjë të qetë dhe të veshur me robdishambër. Sigurisht që paratë s’u mungojnë as në koshat e plehrave, teksa dy këngëtaret i zbrasin tufat e dollarëve mbi shtrat.

Measa duket klipi që numëron mbi 41 milion klikime në “Youtube”, tashmë po luhet në jetën e Loredanës.

Çifti Loredana dhe Mozzik tërhoqën vëmendjen e publikut edhe kur u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë të Hanës, vajzës së tyre.

Hana edhe pse pak muajshe arriti të mbledhë mijëra ndjekës në rrjetet sociale dhe të adhurohej njësoj si prindërit e saj këngëtarë.

Historia e çiftit amerikan Bonnie and Clyde që frymëzoi Loredanën dhe Mozzik

Në një periudhë 2-vjeçare në vitet 1923-1924, në kulmin e Depresionit të Madh në Amerikë, dy personazhe të bërë të famshëm tashmë, Bonnie Elizabeth Parker (1 tetor 1910 – 23 maj 1934) dhe Clyde Chestnut Barroë (24 mars 1909 – 23 maj 1934), u shndërruan nga hajdutë vocërrimash, në vjedhës bankash dhe vrasës.

Banda e tyre ishte përgjegjëse për të paktën 13 vrasje, duke përfshirë 2 policë, dhjetëra grabitje dhe rrëmbime, si dhe shumë plagosje.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz arrestimi i loredanes loredana zefi mozzik arrestimi i loredanes loredana zefi mozzik

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 8 Maj 2019, 05:07

Shenjat me fat në dashuri/ Horoskopi 8 maj 2019

DashiKjo ditë do ju gjejë disi nervoz dhe të stresuar, ndaj duhet të tregoheni të kujdesshëm. Shmangni polemikat gjatë kësaj dite, pasi e enjtja parashikohet që...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE