LIVE UPDATES

jorgos zani

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Monstra! Jorgos Zani vrau 12-vjeçarin, i çau kafkën dhe e gatoi: Thoshte, eja më ha - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Monstra! Jorgos Zani vrau 12-vjeçarin, i çau kafkën dhe e gatoi: Thoshte, eja më ha

3 Shkurt 2022, 07:52 Nga DOSJA
Monstra! Jorgos Zani vrau 12-vjeçarin, i çau kafkën dhe e

VLORË– 17 gusht 2016, një tjetër datë që do të mbetet gjatë në kujtesën e shqiptarëve. Për herë të parë vendi ynë do të përballej me një krim monsturuoz. Askush nuk mund të perceptonte atë që i ndodhi fëmijës 12 vjeç në atë kohë. Ora 10:30, shërbimet e policisë gjyqësore njoftohen se në fshatin Palas është gjetur një trup njeriu pa kokë. Pas mbritjes në vendgjarje policia ka identifikuar trupin e masakruar si dhe disa njolla gjaku që përfundonin para një porte hekuri të një shtëpie. Nga brenda shtëpisë dëgjoheshin zhurma të çuditëshme. Dukej sikur goditej diçka me një send të fortë si dhe dëgjohej dhe një kollitje personi.

Policia, policia dilni jashtë…mos u afroni… Në këto rrethana punonjësit e policisë kanë hapur me forcë derën e banesës. Brenda saj është spikatur një person i cili mbante në dorë një hanxhar. Në momentin e arrestimit ky person kishte të mbushur gojën me mbetej si të mishit dhe të trurit. Ndërsa në një cep të dhomës gjendej një tavë guzhine, brenda së cilës ishte kafka e një koke njeriu, e coptuar dhe e ndarë në dy pjesë.

Viktimë e këtij krimi makabër kishte mbetur i mituri Andrea Zariu. Ai kishte shkuar për pushimet verore pranë gjyshërve të vetë. Por data 12 gusht do të ishte fatale për të. Ai ishte nisur për në plazh. Ndërkohë që agresori e kishte ndjekur nga pas me vrap dhe e kishte qëlluar me një thikë në barkë. Më pas ka kryer aktin makabër duke i prerë kokën, ndërkohë që fëmija ishte ende gjallë.

Personi që kreu krimin e frikshëm është Jorgos Zani i datlindjes 28 nëntor 1986. Sipas dosjes që ka siguruar Top Story rezulton se ky person ka qënë i shtruar në Spitalin Psikiatrik “Ali Mihali” në Vlorë. Ai ka qëndruar aty për dhjetë ditë në vitin 2015, me diagnozë çrregullime personaliteti. Bazuar në simptomatikën psikologjike të përshkruar në kartelën klinike 473 të spitalit, Jorgos Zani ka vuajtur nga Skizofrenia. Ndërkohë që në atë shtrim është diagnostikuar me çrregullime personaliteti.

Djalin e qëllova se më vodhën pasaportën, kisha problematikë edhe me babin e tij. Isha vetëm, vrava djalin me thikën e kuzhinës që mora në shtëpi. Ai kishte ditë që më thoshte eja më ha, unë skisha çfarë të bëja. E vrava se nuk e kishte babain dhe ngaqë e doja shumë. E qëllova aty ku lidhet truri, për ta ndarë se aty vriten edhe kafshët që të mos vuajnë shumë. E pastrova dhe e gatova se kështu mendoj se do ma bëjnë edhe mua” u shpreh Jorgos Zani.

Marrë nga Top Channel

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet andrea zariu jorgos zani andrea zariu jorgos zani

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave