LIVE UPDATES

erma meta

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Ermal Meta na befason, pas suksesit të madh shkëputet nga muzika, ja arsyeja - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ermal Meta na befason, pas suksesit të madh shkëputet nga muzika, ja arsyeja

24 Prill 2019, 08:19 Nga DOSJA
Ermal Meta na befason, pas suksesit të madh shkëputet nga muzika, ja

ITALI- Ermal Meta mori famë, që pas pjesmarrjes në Sanremo tre vite më parë ku doli dhe fitues i këtij edicioni të madh. Këngëtari i talentuar ka vendosur të mbajë koncertin e tij të fundit, në ditën e lindjes së tij, për ta përmbyllur këtë rrugëtim, për dy vitet e ardhshme.

Ai ka vendosur të bëjë një pushim dy-vjeçar, për t’u rikthyer më pas.

“Rrethi është mbyllur. Unë dua të falënderoj me gjithë zemrën time të gjithë ata që besuan në mua. Të gjithë ata që më mbështetën në këtë udhëtim të gjatë. Ka qenë e mrekullueshme, të humbnim dhe të rigjeheshim sërisht. Është vetëm fillimi, e di, dhe nuk mund të pres që të kthehem të të përqafoj me muzikë të re, por gjithmonë me të njëjtat sy, gjithmonë me të njëjtën zemër.”-ka shkruar Ermal Meta përkrah postimit të tij në Instagram.

 

 

 

Il cerchio si è chiuso. Voglio ringraziare con tutto il cuore tutti coloro che hanno creduto in me. Tutti coloro che mi hanno supportato in questo lungo percorso. È stato magnifico perdersi e ritrovarsi insieme. È solo l’inizio, lo so, e non vedo l’ora di ritornare per riabbracciarvi con nuova musica, ma sempre con gli stessi occhi, sempre con lo stesso cuore. Grazie alla mia super band, la mia famiglia in note. Grazie alla Mescal, la mia famiglia nelle intenzioni. Grazie a Valerio Soave, il mio super manager. Grazie ai GnuQuartet, nuovi amici adorati. Grazie a tutti i tecnici che hanno reso possibile questo cammino, hanno lavorato senza mai risparmiarsi. Vi devo molto. Grazie a Cristian per essere il mio amico testone e indispensabile. Grazie a Roberto Cardelli, sempre presente. Grazie alla Sony Music, Grazie alla Warner Chappell. Grazie a Mirco per aver messo in piedi il concerto al Forum per ben 2 volte. Grazie a Robbo di essersi prodigato per tutto il tour teatrale e per averci reso tutto più semplice. Grazie a Fabio Mercurio per il suo occhio sempre a fuoco. Grazie a Carlotta, Andrea, Rosa, Graziano, Claudia per le loro splendide foto. Grazie a tutti coloro che mi hanno dedicato il loro tempo venendo ai miei concerti, ascoltando la mia musica e scusatemi se mi sono dimenticato di qualcuno. La mente dimentica, ma io cuore no. Senza di voi non funziona. Con amore, Ermal

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic) on


(R.L/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz ermal meta lë muzikën rikthehet pas dy vitesh ermal meta lë muzikën rikthehet pas dy vitesh

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE