LIVE UPDATES

çifti maldini-massara

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Çifti Maldini-Massara: do të ketë një rinovim të marrëveshjes në fund të sezonit… - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Çifti Maldini-Massara: do të ketë një rinovim të marrëveshjes në fund të sezonit…

15 Mars 2022, 12:09 Nga DOSJA
Çifti Maldini-Massara: do të ketë një rinovim të

ITALI – Pika e parë e rëndësishme e sezonit të tij, kualifikimi në Champions League, për Milanin, kur kanë mbetur edhe 9 javët e fundit, të diktojnë nevojën për të planifikuar për të ardhmen.

Theo Hernandez së fundmi ka rinovuar deri në vitin 2026, gjë që do të pasohet shumë shpejt nga Bennacer, Kalulu dhe Leao. Më pas do të jetë radha e Maldinit dhe Massaras për të rinovuar, të cilëve marrëveshja e vjetër me Milanin u skadon në fund të sezonit.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, Elliott është shumë i kënaqur me punën e drejtorit teknik dhe atij sportiv dhe për këtë arsye, në fund të sezonit do të ketë një rinovim për të dy drejtuesit.

Përveç rezultateve në fushë, mungesa e gjatë në Champions League është ndërprerë dhe edhe nëse nuk ka ardhur ende asnjë trofe, Milan është kthyer konkurrues dhe ëndërron një “scudetto” që do të ishte një sukses i madh. Sakaq prona e Elliott merr vlera të tjera të ardhura nga një skuadër që çifti Maldini-Massara ka ngritur pa shpenzuar çmenduri ne merkato.

Llogaritë te Milani po kthehen gradualisht në rregull, falë dy drejtuesve, të cilët kanë vënë aftësitë e tyre teknike në shërbim të klubit, duke gjetur talente ende pak të konsideruara ndërkombëtarisht (Kalulu, por mbi të gjitha kanë marrë vendime të forta, madje edhe me rrezik, por që kanë rezultuar të ishte përgatitore për vazhdimin e projektit (shih Maignan).

Mbetet për t’u mësuar kohëzgjatja e marrëveshjes së re mes Maldini-Massara dhe klubit kuqezi, e cila do të zyrtarizohet në fund të sezonit dhe në çdo rast duhet të jetë shumëvjeçare (të paktën dyvjeçare).

Dhe ndoshta vitin e ardhshëm, pasi kanë qenë shokë në fushë, Maldini dhe Ibrahimovic mund të jenë shokë tavoline. Në fakt, e ardhmja e suedezit mbetet enigmë, por hipoteza se ai mund të varë këpucët, po bëhet më e gjerë, për të nisur një rrugë si drejtues në klub.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport champions league deri tani çifti maldini-massara drejtuesit e milanit paolo maldini është kreu i milanit champions league deri tani çifti maldini-massara drejtuesit e milanit paolo maldini është kreu i milanit

Sondazh

Poll

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.