LIVE UPDATES
Sport

Çifti Maldini-Massara: do të ketë një rinovim të marrëveshjes në fund të sezonit…

15 Mars 2022, 12:09 Nga DOSJA
Çifti Maldini-Massara: do të ketë një rinovim të

ITALI – Pika e parë e rëndësishme e sezonit të tij, kualifikimi në Champions League, për Milanin, kur kanë mbetur edhe 9 javët e fundit, të diktojnë nevojën për të planifikuar për të ardhmen.

Theo Hernandez së fundmi ka rinovuar deri në vitin 2026, gjë që do të pasohet shumë shpejt nga Bennacer, Kalulu dhe Leao. Më pas do të jetë radha e Maldinit dhe Massaras për të rinovuar, të cilëve marrëveshja e vjetër me Milanin u skadon në fund të sezonit.

Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, Elliott është shumë i kënaqur me punën e drejtorit teknik dhe atij sportiv dhe për këtë arsye, në fund të sezonit do të ketë një rinovim për të dy drejtuesit.

Përveç rezultateve në fushë, mungesa e gjatë në Champions League është ndërprerë dhe edhe nëse nuk ka ardhur ende asnjë trofe, Milan është kthyer konkurrues dhe ëndërron një “scudetto” që do të ishte një sukses i madh. Sakaq prona e Elliott merr vlera të tjera të ardhura nga një skuadër që çifti Maldini-Massara ka ngritur pa shpenzuar çmenduri ne merkato.

Llogaritë te Milani po kthehen gradualisht në rregull, falë dy drejtuesve, të cilët kanë vënë aftësitë e tyre teknike në shërbim të klubit, duke gjetur talente ende pak të konsideruara ndërkombëtarisht (Kalulu, por mbi të gjitha kanë marrë vendime të forta, madje edhe me rrezik, por që kanë rezultuar të ishte përgatitore për vazhdimin e projektit (shih Maignan).

Mbetet për t’u mësuar kohëzgjatja e marrëveshjes së re mes Maldini-Massara dhe klubit kuqezi, e cila do të zyrtarizohet në fund të sezonit dhe në çdo rast duhet të jetë shumëvjeçare (të paktën dyvjeçare).

Dhe ndoshta vitin e ardhshëm, pasi kanë qenë shokë në fushë, Maldini dhe Ibrahimovic mund të jenë shokë tavoline. Në fakt, e ardhmja e suedezit mbetet enigmë, por hipoteza se ai mund të varë këpucët, po bëhet më e gjerë, për të nisur një rrugë si drejtues në klub.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport champions league deri tani çifti maldini-massara drejtuesit e milanit paolo maldini është kreu i milanit champions league deri tani çifti maldini-massara drejtuesit e milanit paolo maldini është kreu i milanit

Sondazh

Poll

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq