LIVE UPDATES

ardit cela

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal! As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigj - Politike
LIVE UPDATES
Politike

Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal! As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigj

22 Prill 2021, 06:58 Nga DOSJA
Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela:

TIRANË– Kandidati i LSI Berat, Ardit Çela i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ të Bashkim Hoxhës në News24 ka komentuar ngjarjen e djeshme në Poliçan ku u dhunua anëtari i LSI, Luan Tare.

Dyshohet se Tare u dhunua nga nipi dhe vëllaii i kryebashkiakut socialist të Poliçanit, Adriatik Zotkaj teksa Çela i paralajmëron se përgjigjen do e marrin menjëherë pas 25 prillit.

Çela thotë se prej muajsh Tare kërcënohej të linte LSI, madje dhe kur e kanë dhunuar i kanë përmendur LSI-në, ndërkohë shton se punonjësit e qendrës shëndetësore nuk i dhanë as ambulancë Luan Tares, por më pas ai u dërgua drejt Tiranës.

”Fushata ka ecur me ritme të kënaqshme për LSI, kemi pasur komunikim shumë të mirë në Berat, kemi qenë në çdo cep, në Skrapar, Poliçan, Kuçovë, Berat, gjithë qendrat e votimit ,qytetarë, të rinj, punonjës administrate, kemi bërë prezantimin e programit. Kemi bërë një fushatë të shkëlqyer, një pritje të jashtëzakonhsm,.e Një fushatë model, ku prezantuam zgjidhjet tona për Beratin. Do të jenë 3 mandate në Berat për LSI dhe forcë e parë në çdo qendër votimit.Fola për ekipin e LSI, për programin dhe komunikimin me qytetarët. Kjo s’dmunt të thuhet se ka ndodhur me Rilindjen, që po lënë pushtetin. Dje ndodhi një atk kriminal në Poliçan, që qëlluan Luan Tare me sende të forta prej 15 vetash, këto janë deklarimet në OPGJ të Poliçanit. Akti pabesë, që do ndëshkohet pas 25 prillit.

Në deklarimet e Tares, nipi i kryebashkiakut dhe vëllai e goditën, në kokë, trup, pjesë të trupit duke i sjellë probleme për shëndetin, çka solli edhe

As ambulancë nuk i dhanë punonjësit e qendrës shëndetësore. Më pas u nis drejt Tiranës. Akt kriminal i pabesë, që tregon fytyrn e Rilindjes në Poliçan por gjithë Shqipërisë. Shpreh nervozizmin e Rilindjes, synon të kërcënojnë militantët apo qytetarët që mendojnë ndryshe. Është e kot.

Banditët do e marrin përgjigjen, ftoj Prokurorinë t’i arrestojë. Në deklarimet e z.Tare dhënë përpara organeve ligjzbatuese është e qartë që prej muajsh e kërcënonin të linte LSI, dhe kur u godit i është përmendur LSI. Primitiv, tribal. Por përgjigjen e marrin më 25 prill.

Dita e votimit do jetë festë. Qytetarët do marrin masivisht. Mezi presin që qeveria të iki, vetë socialistët mezi presin të iki Rilindja. Shqipëria do të çlirohet nga kjo bandë që ka kapur dhe PS. 25 prilli do të jet ë referendum, shqiptarëtt do të marrin masivisht pjesë në zgjedhje.”- tha Çela.

Marre nga Balkanweb

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike ardit cela zgjedhjet 25 prill 2021 ardit cela zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll
Politike 21 Prill 2021, 19:19

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta pas masakrës së Elbasanit. I ftuar në Real Story, Rama tha se komentet ...

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha