LIVE UPDATES
Politike

Tabaku përplaset me ndjekësit: Jeni bërë një me Ramën (KOMENTET)

20 Tetor 2021, 18:07 Nga DOSJA
Tabaku përplaset me ndjekësit: Jeni bërë një me

TIRANË- Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku është përplasur në rrjetet sociale me komentuesit. Teksa ka hedhur një postim në Facebook, mbi mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, Tabaku ka marrë shumë komente, të cilat akuzojnë PD-në për bashkëqeverisje me Ramën. Por ndyshe nga herët e tjera, Tabaku ka vendodur që tu përgjigjet komenteve, duke kundërshtuar bashkëqeverisjen.

“Pra siç shihet qarte bashkeqeverisja me nje kryeminister qe betoheshin dhe ulerinin se nuk uleshin ne tavoline, tani mjafton te marin rrogen te rriten ne karriere pa populli dhe gabimet e ketij KM i mori era i hengren me buke,bukeshkelurit jane tulitur e degjojne per here te trete dhe nuk ju vjen aspak turp perseri thone do vijme ne pushtet se do na sjelli amerika.Nuk arrij ta konceptoj te hedhesh popullin qe te ka votuar dhe te servilosesh Kimit,qe po mbeshtet Ramen duke i thene qeverise se korruptuar,lufto korrupsionin,mesa duket dhe ju paskeni te njejtin mendim si Kimi,Rama nuk qenka qeveri e korruptuar jeni ne te njejten linje dhe vazhdoni te besoni se Kimi dhe amerika do ju japin pushetin ne tavoline.Pa popullin sic e shikoni sa i madh eshte ne foltore e themeluesit te PD ju nuk shkoni asgjekundi ta harroni te kunderten”, shkruan një komentuese.

“E nderuar Bejana Serjanaj ne cilen pjese ju shihni nje bashkeqeverisje ne statusin tim?! Ju shkruani se ne hodhem ne kosh popullin qe na votoi nderkohe qe ata qe na votuan na dhane mundesine dhe shansin dhe detyrimin qe ne te jemi ne kuvend per te folur per shqetesimet e tyre. Ju kerkoni qe ne te hedhim tutje kete detyrim dhe te permbushim deshiren tuaj. Kjo eshte e pandershme ndaj njerezve qe politiken e duan dhe ne kuvend. Sot kam folur per te drejten tende dhe timen qe te mos kemi patronazhiste e nderuar Bejana, kam folur per blerjen e votes dhe krimin e organizuar e nderuar. Nese ne sdo ishim ne kuvend kush do qe per te folur per to?! Askush apo dikush qe do fliste si qeveria. Ndaj le te flasim me qetesi dhe pa mllefe. Nuk ka bashkeqeverisje ka beteje politike ne parlament”, përgjigjet Tabaku.

“Pse nuk e thoni troc qe jeni bere nje me Edi Ramen”, shkruan një komentues.

“Ylli Tafani ku po e shihni qe jemi nje ne kete postim? Perpjekja jone eshte qe te ngreme shqetesimet reale qe i ngre dhe raporti. Ndaj vleresojeni duke e lexuar statusin jo duke komentuar pa ndonje argument,” përgjigjet Tabaku.

“Jorid e dashur, nuk e imagjinoj dot se si do merrni vota tani. Ndoshta integrimi europian kur te ikin edhe nja 500 mije te tjere. Nuk e di”, shkruan një komentues.

Rudi Erebara do ti marrim duke luftuar politikisht dhe me cdo mjet demokratik per shqiptaret. Madje do te luftojme me fort edhe per ata qe jane skeptike dhe mosbesues. Personalisht besoj qe pesimizmi na demton. Duhet te shohim perpara dhe te luftojme,” përgjigjet Tabaku.

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike jorida tabaku tabaku perplaset me komentuesit jorida tabaku tabaku perplaset me komentuesit

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra