LIVE UPDATES
Sport

Superiorja si në Angli, do të luhet deri më 30 dhjetor…

4 Dhjetor 2020, 06:09 Nga DOSJA
Superiorja si në Angli, do të luhet deri më 30 dhjetor…

TIRANE – Fundviti do ta gjejë futbollin shqiptar në fushë. Bojkoti i Superiores, e ka detyruar Federatën të hartojë skenarë të rinj për të përfunduar në kohë kampionatet. Kësisoj, për të kompensuar humbjet në kohë, janë ngjeshur ndeshjet dhe riformatuar kalendarët e garave, të cilat do të vijojnë deri në ditët e këtij fundviti. Kjo si për Superioren, por edhe të Kategorinë e Parë dhe të Dytë.

Kalendari i Superiores: Ngarkesa për skuadrat do të jetë e madhe. Nga 5 dhjetori deri më 30 të këtij muaji do të zhvillohen edhe shtatë javë kampionat. Superiorja do të luajnë në datat 4-5 dhjetor, 9 dhjetor, 13 dhjetor, 19 dhjetor, 23 dhjetor, 27 dhjetor dhe 30 dhjetor. Kampionati i 82-të kombëtar i Superiores për vitin 2021 do të rikthehet të luhet 9 janar, me ndeshjet e javës së 13-të. Praktikisht, periudha e pushimit në janar, do të jetë vetëm 10 ditë.

Kategoritë inferiore: Sektori i garave në FSHF ka parashikuar që ndeshjet e kampionateve të Kategorisë së Parë dhe ajo e Dytë do të mbyllen më 23 dhjetor, për të rifilluar më 16 janar 2021, çka nuk ka ndodhur më parë me këto kategori, që të luajnë edhe në muajin e parë të vitit.

Ja dhe kalendari se si do të vijojë më tej kampionati i Superiores:

JAVA 6

Të premten (4 dhjetor)

Tirana-Partizani (ora 18:00 në “Air Albania”)

Të shtunën (5 dhjetor)

Vllaznia-Bylisi (ora 13:45)

Skënderbeu-Laçi (ora 13:45)

Teuta-Kastrioti (ora 16:45)

Kukësi-Apolonia (ora 16:45 në “Elbasan Arena”)

JAVA 7 (9 dhjetor)

Bylisi-Kukësi

Kastrioti-Vllaznia

Laçi-Tirana

Apolonia-Skënderbeu

Partizani-Teuta

JAVA 8 (13 dhjetor)

Tirana-Apolonia

Bylisi-Kastrioti

Teuta-Laçi

Vllaznia-Partizani

Kukësi-Skënderbeu

JAVA 9 (19 dhjetor)

Kastrioti-Kukësi

Partizani-Bylis

Laçi-Vllaznia

Apolonia-Teuta

Skënderbeu-Tirana

JAVA 10 (23 dhjetor)

Kukësi-Tirana

Skënderbeu-Teuta

Apolonia-Vllaznia

Laçi-Bylis

Partizani-Kastrioti

JAVA 11 (27 dhjetor)

Teuta-Tirana

Kastrioti-Laçi

Bylis-Apolonia

Vllaznia-Skënderbeu

Partizani-Kukësi

JAVA 12 (30 dhjetor)

Kukësi-Teuta

Tirana-Vllaznia

Skënderbeu-Bylis

Apolonia-Kastrioti

Laçi-Partizani

B.T (Dosja.al)

 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport federata shqiptare e futbollit kampionati i *2-te i superiores kategoria e dyte kategoria e pare superiorja federata shqiptare e futbollit kampionati i *2-te i superiores kategoria e dyte kategoria e pare superiorja

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS