LIVE UPDATES
Sport

Xavi ia thotë 'copë' Gerard Piques, se "zgjidhja më e mirë për të, do të ishte largimi", pas ardhjes së Kounde te Barça…

Trajneri i Barcelonës, ia ka thënë 35-vjeçarit se për të nuk ka vend në skuadër, kështu do të ishte mirë të largohej nga klubi, raportojnë mediat spanjole.

30 Korrik 2022, 07:53 Nga DOSJA

Xavi ia thotë 'copë' Gerard Piques, se "zgjidhja

SPANJE - Sipas ‘Sport’, Xavi i tha ish-bashkëlojtarit të tij se "zgjidhja më e mirë" për të gjithë do të ishte nëse ai do të largohej nga klubi këtë verë. Është raportuar gjithashtu, se ardhja e Kounde nga Sevilla shënon "dënimin" e Pique, që përfundimisht do ta shihte atë të largohej nga ‘Nou Camp’.

Gjigantët e La Liga-s e rrëmbyen qendërmbrojtësin shumë të vlerësuar nga Chelsea, në një marrëveshje me vlerë deri në 46 milionë funte nga Sevilla. Ardhja e francezit ka bërë që, Pique të bjerë edhe më poshtë, ai tani është i pesti në radhë si qendërmbrojtës.

Xavi ia thotë 'copë' Gerard Piques, se "zgjidhja

Ish-lojtari i kombëtares spanjole është pas Kounde, Andreas Christensen, Ronald Araujo dhe Eric Garcia. Megjithatë, 35-vjeçari është i bindur se ka atë që duhet për të zgjatur qëndrimin e tij 14-vjeçar te Barcelona.

Në fakt, ish-kapiteni qendërmbrojtës thuhet se sfidoi edhe presidentin e klubit Joan Laporta, përpara ardhjes së Kounde. Pique thuhet se i ka thënë Laportës: “Unë do të jem titullari. Nëse guxoni, sillni qendërmbrojtësin më të mirë në botë, ai do të jetë zëvendësues”.

Xavi ia thotë 'copë' Gerard Piques, se "zgjidhja

Sakaq Xavi thuhet se po planifikon të çiftëzojë Araujo dhe Kounde, si qendërmbrojtës në këtë sezon që vjen. Ka gjithashtu spekulime se ai mund të përdorë një treshe mbrojtëse në rreshtimin 3-4-3 ose 3-5-2. Por Pique ende do të luftojë për të hyrë në formacion, paçka se ish-shoku i tij skuadrës preferon Christensen dhe Garcia.

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!