LIVE UPDATES
Sport

Zviceranët e Young Boys kujtojnë tankun e vitit 2019: "Duam hakmarrje!"...

Pas ndeshjeve kualifikuese të Champions League 2019 me Young Boys (2-2, më pas 1-1 në "Maracana") kundër Crvena Zvezdas, lojtarët së bashku me tifozët festuan para stadiumit mbi një tank model, gjë që vonoi largimin e zviceranët në aeroport. Tani, ata theksojnë se nuk kanë harruar dhe duan hakmarrje!

3 Tetor 2023, 20:01 Nga DOSJA

SERBI - Euforia dhe festa u përhap jashtë stadiumit deri te tanku model që ndodhej përballë “Maracanës”. Për shkak të numrit të madh të njerëzve që këndonin dhe festonin me futbollistët, autobusi me lojtarët e Young Boys duhej të priste që turma të shpërndahej para se të dilte nga ndeshja.

Zviceranët nuk e kanë harruar, as nuk e kanë falur, me sa duket atë rast. Sipas portalit të njohur “Blik”, ata e kanë cilësuar festën si një poshtërim, sjellje josportive dhe të çuditshme të mikpritësve.

Një lojtar i Young Boys ende me ekipin është Saidi Janko, i cili nuk është gati të vazhdojë nga ajo natë e 2019-ës.

“Kanë vënë një tank në mes të rrugës. Është skandaloze që na u desh të prisnim për të shkuar në shtëpi. Ne duam hakmarrje dhe ato tre pikë edhe më shumë për shkak të saj që ndodhi”- kërcënon Saidi Janko, një lojtar që ka qenë dëshmitar i asaj nate 2019.

Zviceranët e Young Boys kujtojnë tankun e vitit 2019: "Duam
Saidi Janko, djathtas

Portali i përmendur është ankuar edhe për kushtet në të cilat kanë qenë gazetarët e tyre gjatë vizitës së tyre në “Maracana”, si dhe për trajtimin e zyrtarëve të Young Boys.

" Objektet hidheshin vazhdimisht në tribunën e shtypit, e cila ishte e mbushur me njerëz që nuk ishin aspak gazetarë. Zyrtarët e klubit duhej të kalonin fushën për të arritur në vendet e tyre, gjë që është e pabesueshme, si Champions League e lejonte këtë”,- shkruan “Blik.

Ata kanë shfrytëzuar edhe rastin të përmendin “provokimin” e Serbisë dhe vendosjen e flamurit “Kur ushtria shkon në Kosovë” gjatë ndeshjes miqësore me Fiorentinën.   Gjithashtu, ata tregojnë për sponsorizimin me kompaninë ruse "Gazprom", prandaj Crvena Zvezda dyshohet se mbështet veprimet kundër Ukrainës.

E gjithë kjo shtoi intensitetin e ndeshjes, ku nesër pritet një luftë e vërtetë në fushë! Në orën 21:00 sërish Crvena Zvezda do të presë në "Marakana" zviceranët e Young Boys...

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM