LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ Gareth Bale lë gjurmë te fitorja e LAFC-së: shënoi goli e tij të parë amerikan…

Kapiteni i Uellsit, 33 vjeç, po tregon shenja të cilësisë së tij dhe se nuk është në MLS për shëtitje. Ai do të shfrytëzojë rastin për të arritur në formën më të mirë të mundshme për Botërorin e Katarit 2022.

24 Korrik 2022, 12:34 Nga DOSJA

VIDEO/ Gareth Bale lë gjurmë te fitorja e LAFC-së: shënoi

SHBA - Në ndeshjen e tij të dytë, Gareth Bale bëri debutimin e tij me gol në MLS. Ylli uellsian, përforcimi i LAFC shënoi golin e tij të parë për ekipin dhe asistoi në fitoren 2-0 ndaj Sporting KC në ‘Children's Mercy Park’.

Siç ishte rasti në debutimin e tij, sulmuesi uellsian e filloi nga stoli dhe hyri në pjesën e dytë. Javën e kaluar ai hyri si zëvendësues në minutën e 72-të kundër Nashville SC dhe tregoi shenja të cilësisë së tij.

Këtë të shtunë (e dielë në Europë) ai luajti edhe disa minuta, teksa hyri në minutën e 65-të në vend të Kwadwo Opokut. Me ekipin vendas, të detyruar të sulmonte për të barazuar, në fushë kishte hapësira që mund të përdoreshin nga Bale dhe ai e bëri.

Në një kundërsulm, Arango i dërgoi topin Bale, i cili e mori atë jashtë zonës dhe me këmbën e majtë shënoi golin që mbylli ndeshjen me rezultatin 0-2. Ylli i përforcimit të skuadrës, një nga figurat kryesore në MLS ishte i pranishëm dhe tregoi shenjën e tij të golave: drejtimin dhe këmbën e majtë vdekjeprurëse.

Bale luajti 25 minuta, shtatë më shumë se në ndeshjen e tij të parë, por tashmë ka shënuar një gol, kështu që ai ka filluar të tregohet dhe të duket më mirë, duke shpresuar se së shpejti trajneri Steve Cherundolo mund ta konsiderojë atë për të gjithë pjesën e dytë dhe pse jo, edhe për të qenë titullar.

Bale, 33 vjeç, vazhdon të tregojë shenja të cilësisë së tij dhe se nuk është në MLS për shëtitje. Tashmë ai ka luajtur në dy ndeshje radhazi, ka shënuar dhe e ka thënë vetë pak ditë më parë, se dëshiron tituj me skuadrën. Ndërkohë, ai do të shfrytëzojë rastin për të arritur në formën më të mirë të mundshme për Botërorin e Katarit 2022.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013