LIVE UPDATES
Sport

Thashethemet për ndarjen nga Shakira dhe lidhjen e re, Pique thotë mjaft! Deklaratë për të gjitha mediat spanjolle

Gerard Pique thotë mjaft. Mbrojtësi i Barcelonës është ngopur me të gjitha thashethemet e rrjedhura për jetën e tij private pas ndarjes nga Shakira dhe për këtë arsye ka shpallur publikisht veprime ligjore.

1 Shtator 2022, 18:58 Nga DOSJA

Thashethemet për ndarjen nga Shakira dhe lidhjen e re, Pique thotë

SPANJË- Gerard Pique thotë mjaft. Mbrojtësi i Barcelonës është ngopur me të gjitha thashethemet e rrjedhura për jetën e tij private pas ndarjes nga Shakira dhe për këtë arsye ka shpallur publikisht veprime ligjore.

Avokatët e lojtarit kanë publikuar një letër të gjatë: “Që kur Shakira dhe Pique konfirmuan ndarjen e tyre, janë publikuar shumë thashetheme dhe informacione të pretenduara të pakonfirmuara për lojtarin, familjen dhe jetën e tij personale e rrjedhimisht edhe private”, thuhet në deklaratën e lëshuar për mediat spanjolle.

“Këto raportime dhe pamje jo vetëm që dëmtojnë nderin dhe imazhin e tij, por edhe një sulm të rëndë ndaj të drejtave të fëmijëve të tij, siguria dhe mbrojtja e të cilëve është shqetësimi më i madh i tij. Njëkohësisht, monitorimi i disa mediave dhe paparacëve ka qenë e vazhdueshme, duke parë klientin tonë të detyruar të ndryshojë rutinën e tij të përditshme me qëllimin e vetëm për të mbrojtur fëmijët dhe familjen e tij.”

Më pas letra vazhdon: "Klienti ynë është detyruar të kërkojë masa paraprake heqjeje dhe të ndërmarrë veprime ligjore ndaj atyre që ndryshon jetën e tij familjare dhe shkel të drejtat e fëmijëve të tij. Qëllimi i vetëm i Gerard Piqué është të sigurojë mirëqenien dhe të rivendosë të drejtat e tyre për privatësi, siguri dhe paqe."

Për momentin nuk ka mbërritur asnjë komunikim nga Shakira e cila sipas thashethemeve të fundit do të ishte mjaft e inatosur me ish-partnerin për zgjedhjen për të dalë me të dashurën e re, 23-vjeçaren Clara Chia Marti.

E.Ç (Dosja.al)

pique

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE