LIVE UPDATES
Sport

“Të pasurit e varfër”, ja disa nga sportistët e famshëm, që tani mezi përballojnë jetesën…

Për shumë prej tyre kjo pasuri e papritur ka zgjatur vetëm për pak kohë; jo të gjithë yjet kanë mund të përballojnë të njëjtin stil jete që ne i njohim gjatë gjithë jetës së tyre.

5 Qershor 2022, 16:16 Nga DOSJA

“Të pasurit e varfër”, ja disa nga sportistët e

SHBA - Kur flasim për jetën e të famshmëve, shumica prej nesh imagjinojnë menjëherë shtëpi luksoze me pishina, makina garash dhe para, me të cilat nuk dimë çfarë të bëjmë.  Por për të qenë plotësisht të sinqertë, për shumë prej tyre kjo pasuri e papritur ka zgjatur vetëm për pak kohë; jo të gjithë yjet kanë mund të përballojnë të njëjtin stil jete që ne i njohim gjatë gjithë jetës së tyre. Ja tre prej tyre në botën e sportit…

MIKE TYSON: Boksieri i famshëm tani vlen 3 milionë dollarë. Këto janë ato që kanë mbetur prej pasurisë së tij të mëparshme prej 400 milionë dollarësh. Ai shpenzoi shuma të mëdha parash, duke organizuar festa luksoze, duke ndërtuar me banja të praruara, duke blerë tigra të përkëdhelur dhe duke paguar për një divorc të profilit të lartë. Përveç kësaj, ai duhej t'u jepte shumë para avokatëve, IRS-së dhe njerëzve të cilëve u kishte borxh. Ai tani po përpiqet të qëndrojë në këmbë, që do të thotë të heqë dorë nga shumë gjëra luksoze që zotëronte dikur…

“Të pasurit e varfër”, ja disa nga sportistët e

FLOYD MAYWEATHER JR.: A nuk është ironike që Floyd Mayweather Jr. mban ende pseudonimin "Para"? Ka të bëjë më shumë, me ato që ka fituar në boks sesa me financat e tij. Sepse për më shumë se një dekadë, Floyd Mayweather Jr. luftoi për të paguar taksat e tij. Në një moment, ai madje i detyrohej IRS gati 22.2 milionë dollarë. Ishte shumë për të paguar, është e panevojshme të thuhet, veçanërisht pasi ai tashmë ishte tërhequr nga karriera e tij në boks. Shpresojmë që puna e tij si promovues i boksit ta ndihmojë atë të dalë nga kjo situatë.

“Të pasurit e varfër”, ja disa nga sportistët e

DENIS RODMAN: Një tjetër atlet, stili i jetesës tepër luksoze që ka shkaktuar shthurje financiare: është Dennis Rodman. Basketbollisti i NBA-së mund të kishte qenë i shkëlqyer në fushë, por ai kishte shumë më tepër probleme kur bëhej fjalë për menaxhimin e parave të tij. Avokatët e tij thanë se në një moment ai nuk kishte mjaftueshëm as për të paguar shpenzimet elementare të jetesës. Më shumë se kaq, ai ishte prapa në pagesat e mbështetjes së fëmijëve dhe madje u detyrohej dy fëmijëve të tij gati 800.000 dollarë. Raportet nga autoritetet pohuan gjithashtu se ai u kap duke vjedhur nga një numër dyqanesh, megjithëse basketbollisti tha se nuk kishte të vërteta në akuzat.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha