LIVE UPDATES
Sport

Talenti Vinicius Jr. ai që po thyen tregun…, imazhi i tij i super-kërkuar nga firmat VIP

Braziliani mbush 22 vjeç dhe shton sponsorët, duke shumëfishuar të ardhurat e tij, ndërsa futbolli i tij është ndër më të mirët në planet

13 Korrik 2022, 11:20 Nga DOSJA

Talenti Vinicius Jr. ai që po thyen tregun…, imazhi i tij i

SPANJE - Tokio, Dubai, Panama City dhe Miami, ishin vetëm disa nga ndalesat e Vinicius Junior në këtë periudhë pushimi për arsye biznesi. Maluma, Pogba, Dybala, Jimmy Butler, Ronaldinho, Davies dhe Ja Morant, disa nga VIP-at që e thirrën për ta pasur në eventet e tyre private dhe publicitare. 

Braziliani, i cili festoi ditëlindjen e tij të 22-të më 12 korrik, është aktualisht një nga futbollistët më mediatikë në planet. Imazhi i tij është ngritur në qiell që kur ai zbarkoi në Madrid në korrik 2018 dhe tani ai është një nga lojtarët më të kërkuar nga markat, fansat dhe madje edhe të famshmit më të mirë në botë. Vini është në kreshtën e një valë që nuk ka kufij.

Historia e Vinicius me Real Madridin filloi në vitin 2016, kur ai nënshkroi marrëveshjen me klubin ‘los blancos’, por në vitin 2018 sapo u rrit, shkeli për herë të parë në Ciudad Deportiva de Valdebebas. Ai kishte një fytyrë bebeje dhe ambicie të pakufishme që e ndihmuan të kapërcejë të gjitha pengesat. Me një strukturë të fortë familjare dhe një ekip rreth tij që kujdeset për të si një djalë, Vini është rritur në mënyrë eksponenciale brenda dhe jashtë fushës. Sot është flamuri i Real Madridit, i cili e ka rinovuar deri në vitin 2027 me nderime galaktike. Do të shpallet së shpejti.

Paga e re, klauzolë e re

Vinicius e ka fituar statusin e tij në skuadrën e Real Madridit përmes futbollit, goli në finalen e Champions League kundër Liverpoolit ishte qershia mbi tortë pas katër vitesh rritje të vazhdueshme. Për këtë, ‘los blancos’ e mbronin me kontratë në nivelin e më të mirëve. Braziliani nga niveli më i ulët i pagës bëhet ndër ata që fitojnë më shumë. Nga 3.2 milionë euro, duke arritur në 4 me bonus, në 10, të cilat do të rriteshin në bazë të një sërë objektivash të strukturuar shumë në stilin e tanishëm. Klauzola e përfundimit shkon nga 350 në 1000 milionë, për të trembur klubet edhe pse me Vinin nuk ishte shumë e nevojshme. Ai vetë refuzoi PSG-në, e cila i kërkoi të mos rinovonte me Madridin në këmbim të 40 milionëve. Por Vini është 100% Real Madrid. Ai nuk mendon për asgjë tjetër.

Talenti Vinicius Jr. ai që po thyen tregun…, imazhi i tij i

Një ikonë globale

Vinicius zbarkoi në Real Madrid me 1.5 milionë ndjekës në Instagram, rrjetin social që ai përdor më së shumti. Sot ai është 21.3, çka flet për ecurinë e këtij futbollisti, i cili në vitin 2022 po rritet pandalshëm në çdo drejtim.

Me pothuajse asnjë marrëveshje tregtare në vitin 2018, përtej nënshkrimit me markën e saj sportive, në 2022 markat po rreshtohen për të pasur shërbimet e tyre. Nike, Golden Concept (orë), One Football, Vini, BetNational dhe Dolce & Gabbana tashmë punojnë me brazilianin, por në muajin e ardhshëm do të ketë pesë sponsorë të rinj që do të punojnë me yllin e Real Madridit. Njëmbëdhjetë kompani që tregojnë Vinin si ambasador. Nuk është parë kurrë kjo me një futbollist 22-vjeçar. Imazhi i tij u shfaq këtë javë në një nga fasadat e rrugëve kryesore të Tokios.

Në dyqanin zyrtar të Real Madrid, emri i tij tashmë është më i printuari në fanella së bashku me atë të Karim Benzemas. Dhe parashikimet thonë se në vitin 2023 shitjet e brezit të saj elastik do të rriten edhe më shumë. Ai është ikona e Real Madridit.

Talenti Vinicius Jr. ai që po thyen tregun…, imazhi i tij i

Me këmbët në tokë...

Që braziliani të mos humbasë kontrollin, një ekip prej 30 personash kujdeset për të 24 orë në ditë, duke e vendosur futbollin në qendër të gjithçkaje, gjithmonë prioritet. Në pushime, për shembull, ai shoqërohet gjithmonë nga trajneri i tij personal fizik, Thiago Lobos, i cili e përgatit për të mbërritur në parasezon gati për të shkuar. Dieta mbahet strikte dhe alkooli nuk shfaqet askund pranë festave verore. Transformimi i tij fizik që nga ardhja e tij është i dukshëm.

Pamja verore e gërshetave është zhdukur kur nisin stërvitjet, sepse Vini di të bëjë dallimin mes pushimeve dhe vendosjes së stemës së Real Madridit në gjoks. Futbolli, gjithmonë, në epiqendrën e një karriere që tani nuk ka tavan.

“Ti je një fenomen, mos ndrysho kurrë mënyrën e të qenurit dhe të punës”,- i thanë Hristo Stoichkov dhe René Higuita gjatë ndeshjes bamirëse të organizuar nga Ronaldinho dhe Roberto Carlos në Miami. Sepse Vini ngjall admirimin e fansave, markave dhe gjithashtu legjendave të futbollit, të cilët e shohin duelin Vini-Mbappé si Messi-Cristiano i ri.

Talenti Vinicius Jr. ai që po thyen tregun…, imazhi i tij i

Origjina, se të shkelte në ‘Bernabeu’

Vini nuk e harron as origjinën e tij dhe nuk e lë pas dore asnjë moment Flamengon apo lagjet në të cilat është rritur si lojtar dhe si person. Instituti që mban emrin e tij dhe që ndihmon në edukimin e fëmijëve përmes futbollit është një nga gjërat për të cilat ai është më i emocionuar dhe që e motivon më shumë për momentin.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE