LIVE UPDATES
Sport

"Mjaft me lojtarë afrikanë", presidenti i klubit të Serie A zbulon prapaskenën: Refuzova 900 milionë euro për të shitur klubin

Napoli është dhe do të jetë në pronësi të Aurelio De Laurentiis, të paktën për sa kohë që producenti i filmit të argëtohet me futbollin.

3 Gusht 2022, 17:14 Nga DOSJA

"Mjaft me lojtarë afrikanë", presidenti i klubit të

ITALI-Napoli është dhe do të jetë në pronësi të Aurelio De Laurentiis, të paktën për sa kohë që producenti i filmit të argëtohet me futbollin. Presidenti dha një intervistë gjatë Smart Talk, një transmetim i ëall Street Italia. Ka pasur shumë tema të mbuluara, nga thashethemet për shitjen e klubit, e deri te Kupa e Afrikës dhe lojtarët afrikanë.

73-vjeçari e nis me një udhëtim në Champions League dhe kompeticionet UEFA: “Po shërojmë plagët sepse kemi humbur 200 milionë euro në dy vitet e fundit. Bota e futbollit nuk di të menaxhojë veten, ajo luan një teatër për të tjerët. Ne si idiotë jemi të detyruar të luajmë rreth 50 ndeshje në vit. 5 vendet më të rëndësishme duhet të konkurrojnë. Mjaft me këto gara të rreme si Champions, Europe dhe Conference League. Duhet të krijojmë gara që luhen gjatë një jave mes 5 kampionateve më të mira europiane”.

73-vjeçari gjithashtu thekson se ai nuk dëshiron më lojtarë afrikanë, nëse ata nuk firmosin një marrëveshje të veçantë: “Lojtarët afrikanë? Mos më fol për futbollistët afrikanë, i dua, por të firmosin heqjen dorë nga pjesëmarrja në Kupën e Afrikës, përndryshe nuk i kam kurrë në dispozicion. Ne jemi idiotët që paguajmë rroga për t'i dërguar në emër të të tjerëve”.

Së fundi, De Laurentiis flet për thashethemet për një shitje të mundshme: “Jam tunduar nga fondet që duan të blejnë Napolin. Amerikanët më kanë ofruar 900 milionë në të kaluarën për të shitur klubin, por unë ende dua të argëtohem. Unë dua të jem njeriu i 12-të, në të vërtetë njeriu i 14-të në fushë. Më lejoni të argëtohem më shumë. Ne punojmë me ndershmëri për 83 milionë tifozë të Napolit në mbarë botën. Ne duam të bëjmë investime të drejta dhe korrekte. Unë bëj timen, trajneri bën të tijën dhe drejtori sportiv duhet të bëjë punën e tij. E gjithë kjo për respekt për tifozin”.

E.Ç (Dosja.al)

napoli de laurentiis

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave