LIVE UPDATES
Sport

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë për të takuar kuqezinjtë

Sezoni i ri për kuqezinjtë fillon të hënën. Programi: stërvitje e dukshme për tifozët në mëngjes dhe konferencë për shtyp e Piolit pasdite

4 Korrik 2022, 07:30 Nga DOSJA

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë

ITALI - Pas pushimeve të merituara, stafi kuqezi që punon në  Milanello ka zënë vendet e tij dhe gjithçka është gati për ditën e parë të ‘shkollës’ së sezonit të ri. Trajneri, stafi teknik dhe lojtarët janë gati të dalin në fushë dhe bashkë me ta edhe tifozët. Dita e punës, në fakt, nuk do të kufizojë pjesëmarrjen e kuqezinjve dhe nëse në vitin 2008 do të kishte 5 mijë tifozë për të pritur Milanin e Ronaldinhos, sot mund të ketë shumë më tepër.

Në orën 11:15 do të fillojë ndeshja e parë e sezonit, në të cilën skuadra do të zbulojë kompletin e ri stërvitor që do të nisë partneritetin me ‘Konami Digital Entertainment BV’, partneri i parë zyrtar i veshjeve në stërvitje në historinë e kuqezinjve, i cili hyn në grupin e partnerëve kryesorë të AC Milan. 

Fusha e jashtme, që është ajo e dukshme për të gjithë, nga minuta e parë deri në minutën e fundit të punës, do të jetë e mbushur me flamuj, pankarta, ku nuk do të mungojnë edhe koret (përfshirë atë të krijuar posaçërisht për fitoren e Scudetto-s) dhe bombat tymuese. Curva Sud, sipas traditës, do të ecë përgjatë rrugës me makinë drejt qendrës sportive, duke u ndalur përpara hyrjes, ku skuadra mund të dalë në shesh për një përshëndetje.

Pasdite, në orën 15, takimi me konferencën për shtyp të Piolit, në të cilën do të prezantohet zyrtarisht edhe bluza e parë e futbollit e markës ‘Puma’. Fanela e Scudetto-s, e cila u rikthye në gjoksin e kuqezinjve pas 11 vitesh, regjistroi një bum shitjesh në një kuti të mbyllur. 

Të premten më 1 korrik, në ditën e parë të para-shitjes, në më pak se 10 orë, tashmë ishin shitur i njëjti numër fanelash të shitura vitin e kaluar në 9 ditët e para. Mbi 75% e këtyre fanelave janë të personalizuara: Tonali,  Hernández, Ibrahimovic  dhe Leao janë në krye të kërkesave. Blerjet vijnë gjithashtu nga më shumë se 40 vende të botës.

Në fund të ditës, lojtarët do të jenë të lirë të kthehen në rezidencat e tyre. Pjesa e parë e parasezonit në Milanello, në fakt nuk përfshin një pushim. Në mes të korrikut, ndeshja e parë. Në datën 16, në fakt do të zhvillohet ndeshja ndaj Këlnit në kuadër të ‘Telekom Cup’. Kuqezinjtë më pas do të fluturojnë për në  Hungari dhe në fund për në  Austri.

Stërvitje pak ditore, mes 24 dhe 27 korrikut në Villach, ku do të luajë miqësoren me Wolfsberger. Më në fund, një udhëtim i shpejtë në Francë, përpara se të kthehet në Milano për fillimin e sezonit të shtunën më 13 gusht. Kundërshtari i pare do të jetë Udinese në ‘San Siro’, në orën 18:30.

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre