LIVE UPDATES
Sport

Messi në mëdyshje për të qëndruar tek PSG… Barça e pret pas dere!

Me këtë në mendje, Messi supozohet se është i shqetësuar për të ardhmen e tij në Paris dhe ish-klubi i tij Barcelona është shfaqur sërish për ta marrë atë. Sipas MARCA, 35-vjeçari pritej të nënshkruante një marrëveshje të re me PSG-në, por që nga ajo kohë që u përfol ai duket sikur po heziton dhe po shqyrton të ardhmen e tij në Francë.

24 Janar 2023, 22:30 Nga DOSJA
Messi në mëdyshje për të qëndruar tek PSG…

SPANJE - Sulmuesi i PSG-së, Lionel Messi, po shqyrton të ardhmen e tij në Francë dhe ka shqetësime për nënshkrimin e një marrëveshjeje të re me kampionët e Ligue 1, sipas mediave spanjolle. Marrëveshja aktuale e yllit argjentinas në Parc des Princes skadon në verë - pasi ra dakord për një kontratë dyvjeçare në vitin 2021 - dhe ende nuk ka përparim në bisedimet e zgjatjes.

Me këtë në mendje, Messi supozohet se është i shqetësuar për të ardhmen e tij në Paris dhe ish-klubi i tij Barcelona është shfaqur sërish për ta marrë atë. Sipas MARCA, 35-vjeçari pritej të nënshkruante një marrëveshje të re me PSG-në, por që nga ajo kohë që u përfol ai duket sikur po heziton dhe po shqyrton të ardhmen e tij në Francë.

Burimi që është prononcuar për mediat spanjolle pretendon se fitimi i Kupës së Botës ishte aspirata për Messin në vitet e fundit dhe, tani që ka përfunduar, ai është më pak i shqetësuar për fitimin e titujve vendas.

Barcelona ishte e njohur si shtëpia e Messit për më shumë se një dekadë dhe kjo mund të jetë një faktor motivues për sulmuesin për të orkestruar një rikthim në Spanjë.

Klube të tjera të interesuara përfshijnë skuadrën e MLS, Inter Miami, Newell's Old Boys dhe madje edhe Al-Hilal - kundër të cilëve Messi luajti pak ditë më pare në ndeshjen miqësore në Riad.

Në fillim të këtij muaji, trajneri i Inter Miami, Phil Neville refuzoi të përjashtonte një lëvizje të bujshme për të sjellë fituesin e Kupës së Botës Lionel Messi në Major League Soccer.

“Ne duam të sjellim lojtarët më të mirë në botë në këtë klub dhe ai është ndoshta lojtari më i mirë, kështu që për ne peisazhi nuk ka ndryshuar aspak”, tha Neville.

“Me çdo marrëveshje për çdo lojtarë të atij niveli, është e komplikuar. Duhet kohë.'

Miami dhe Messi dukeshin afër një marrëveshjeje vitin e kaluar - siç raportoi Sportsmail më 27 nëntor - por heroi i Argjentinës ishte prirur drejt një zgjatjeje në Paris pasi luajti në Kupën e Botës në Katar.

Messi u detyrua të largohej nga Barcelona në vitin 2021 pasi kufizimet financiare bënë që ata të mos ishin më në gjendje të paguanin pagat e e larta të sulmuesit argjentinas.

Që atëherë, ai ka shënuar 24 gola në 55 paraqitje për skuadrën franceze PSG dhe tashmë ka fituar një titull të Ligue 1.

Paraqitja e tij më e fundit kur arriti të shënojë ishte në fitoren 5-4 miqësore që u luajt në Arabinë Saudite kundër 11-shes së All-Star-it saudit - me Cristiano Ronaldo-n që debutoi me skuadrën e tij të re arabe.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë