LIVE UPDATES
Sport

Largimi nga Inter, ja kush ia mbushi mendjen Perisic: “Më mjaftuan vetëm dy ditë për të vendosur”

Ivan Perisic është gati të dalë në fushë për ndeshjen e parë kundër Southampton. Mesfushori, i cili mbërriti në Londër me parametra zero, dy muaj më vonë shpjegoi pse vendosi të largohej nga Inter dhe Serie A.

5 Gusht 2022, 12:34 Nga DOSJA

Largimi nga Inter, ja kush ia mbushi mendjen Perisic: “Më mjaftuan

ANGLI- Ivan Perisic është gati të dalë në fushë për ndeshjen e parë kundër Southampton. Mesfushori, i cili mbërriti në Londër me parametra zero, dy muaj më vonë shpjegoi pse vendosi të largohej nga Inter dhe Serie A. Lojtari, në një intervistë të gjatë për Sky Sports UK, nënvizoi gjithashtu se sa e thjeshtë ishte zgjedhja e Spurs, falë këshillës së Luka Modric.

Kontaktet e para u bënë në mars, por Perisic shpjegon se çfarë e bindi vërtet: “Mendoj se kontakti i parë me Tottenham ishte në mars. E dyta, megjithatë, në prill, skuadra ishte në vend të katërt. Unë dua të luaj në Champions League dhe gjithmonë kam dashur të kem mundësinë të luaj në Angli. Pasi ekipi përfundoi në vendin e katërt, arritëm një marrëveshje brenda dy ditësh, ishte shumë e thjeshtë”.

Kroati, në Londër, gjen Antonio Conten: “Me Conten ndryshova pozicion. Në fillim më duhej pak kohë për t'u përshtatur, ishte diçka krejtësisht e re pas kaq shumë vitesh, por mendoj se ia dola mirë. Sidomos vitin e kaluar me Inzaghin, i cili mbajti të njëjtin formacion taktik. Tani më pëlqen ky rol. E prek më shumë topin, e gjej veten më shpesh para portës dhe më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen. Mendoj se do të luaj sërish në të majtë këtë vit, por kjo varet nga trajneri.”

Perisic tregon se bashkatdhetari Luka Modric e ka ndihmuar në zgjedhjen e tij: “Herën e parë që fola me menaxherin, më vonë thirra edhe Lukën. I thashë se kisha një shans për të shkuar në ish-klubin e tij dhe ai më tha shumë gjëra pozitive për klubin. Ai luante në stadiumin e vjetër dhe stërvitej në terrenin e vjetër, por tani gjithçka është e re këtu, gjithçka është përmirësuar dhe më moderne. I kërkova leje për t'i marrë numrin 14”.

E.Ç (Dosja.al)

inter perisic

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave