LIVE UPDATES
Sport

KONFLIKTI/ Udhëtimi i rrufeshëm i Lee Kang në Londër dhe falja e kapitenit Sonit...

Sulmuesi i Parisit udhëtoi për në Londër për t'i kërkuar falje personalisht kapitenit të kombëtares së Koresë, për episodin që patën në Kupën e Azisë.

22 Shkurt 2024, 10:00 Nga DOSJA

KONFLIKTI/ Udhëtimi i rrufeshëm i Lee Kang në Londër dhe

ANGLI - Përleshjet në një ekip futbolli janë thuajse një dukuri e zakonshme... Megjithatë, që një luftë e tillë të kërcënojë perandorinë... financiare që ka ndërtuar një futbollist nuk është aq e zakonshme.

Përveç nëse po flasim për Korenë e Jugut, ku futbollistët (dhe jo klubet) adhurohen si perëndi dhe vështirë se falen për shkeljen më të vogël.

Në këtë pozicion ka qenë ditët e fundit sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lee Kang-In, i cili në prag të gjysmëfinales së Kupës së Azisë, pati një episode konflikti me kapitenin e kombëtares Heung Min Son...

Një incident që i kushtoi Son-it një gisht të zhvendosur, skualifikimin e Koresë nga finalet dhe si pasojë, Kang-In shkoi shumë pranë humbjes së të gjithë sponsorëve të tij, të cilët njëri pas tjetrit tërhoqën fytyrën e tij nga fushatat e tyre...

Me opinionin publik që u kthye kundër tij, lojtari i Parisit bëri një lëvizje që ka të ngjarë të korigjojë imazhin e tij, teksa udhëtoi për në Londër për t'i kërkuar falje ballë për ballë kapitenit të tij...

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Son HeungMin(손흥민)???????? (@hm_son7)

Ky i fundit, në një prononcim të gjatë përmes Instagramit, e ka bërë të qartë se ka pranuar faljen e sinqertë të shokut të skuadrës, ndërsa ka kërkuar nga të gjithë të bëjnë të njëjtën gjë.

“Kur isha i ri kam bërë edhe gabime... Megjithatë jam këtu ku jam sot, sepse jam udhëhequr siç duhet nga lojtarët më të vjetër të kohës sime”, ka shkruar ndër të tjera Son dhe ka vazhduar:

“Lee bëri autokritikën e tij, kërkoi thellë brenda vetes dhe kërkoi një falje të sinqertë për të gjithë lojtarët e kombëtares. Dhe duke pasur një kohë shumë të vështirë pas incidentit, i kërkoj të gjithëve ta ngushëllojnë atë”.

Nga ana e tij, Lee theksoi: “Atë ditë bëra diçka që nuk duhej ta kisha bërë kurrë dhe më vjen shumë keq.

Premtova që tani e tutje të kem një qëndrim më korrekt dhe të tregoj respekt për të gjithë dhe veçanërisht për shokët e skuadrës. Dëshiroj t'i falënderoj edhe një herë që pranuan dhe pranuan faljen time.

E dija se sa i rëndësishëm ishte ky turne për Son, por nuk e tregova këtë në sjelljen time. Dhe mendoj se këtu filluan të gjitha problemet”.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta