LIVE UPDATES
Sport

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

I pyetur nëse tifozët për largimin e tij të mundshëm, ai u shpreh i hapur: “jo, jo, jam shumë i lumtur këtu”

23 Shkurt 2024, 15:48 Nga DOSJA

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

SPANJE - E ardhmja e Araujo-s është një nga çështjet që është në tavolinë prej disa muajsh, megjithëse për subjektin është një pjesë kyçe. Edhe më 14 shkurt, agjenti i lojtarit ishte në Barcelonë dhe u takua me Decon. 

Ka qenë një kontakt mes dy palëve, pasi ata nuk njihen personalisht. Futbollisti nga ana e tij ka ripërsëritur orët e fundit dëshirën e tij për të vazhduar si lojtar i Barçës.

“Ndihem shumë mirë në Barcelonë , jam shumë i lumtur. Unë kam qenë këtu për gati pesë vjet dhe e tregoj sa herë e vesh këtë fanelë në fushë”,- tha ai në një intervistë për “TNT”.  Madje ai shkoi një hap më tej kur gazetari e pyeti, nëse fansat duhet të kenë frikë nga largimi i tij i mundshëm. “Jo, jo, jam shumë i lumtur në Barcelonë”,- tha ai.

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

Lidhur me këtë temë, Xavi në paraqitjen para ndeshjes së nesërme ndaj Getafes, të shtunën, iu referua edhe situatës së Araujos. Trajneri katalanas e ka shumë të qartë se duhet të jetë një lojtar i paprekshëm te Barcelona.

"Nuk ka dyshim. Ai është e tashmja dhe e ardhmja. Ai është një nga liderët brenda dhomave të zhveshjes dhe themelor për të ardhmen e klubit",- tha trajneri katalanas.

Araujo: “Jam shumë i lumtur në Barcelonë”...

Nga ana tjetër, Araujo iu referua barazimit ndaj Napolit. Mbrojtësi ishte I keqardhur që nuk mundi ta fitonte ndeshjen, por vuri në dukje punën në mbrojtje të bërë nga blloku katalanas. 

"Ne i njihnim sulmuesit që kishin dhe bëmë një punë të shkëlqyer në mbrojtje, ata e goditën portën një herë. Nëse jemi të mirë në mbrojtje, kjo skuadër është shumë e fortë dhe shumë e vështirë për t'u mposhtur. Vitin e kaluar e treguam këtë sezonin e kaluar duke fituar shumë ndeshje 1-0, falë detyrës së madhe mbrojtëse”,- shpjegoi ai.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh